Na ryby do Skandynawii – realizuj swoje pasje

Ponure kryminały to nie jedyny atut naszego skandynawskiego sąsiada. Szwecja polskim rybakom dała się poznać jako rewelacyjne miejsce na…

wyprawy wędkarskie (polecamy szczególnie na ).

Popatrz – stworzyliśmy specjalnie dla Ciebie nowe hiperłącze do artykułu (http://restauracja-laura.pl/). Tam wyszukasz dużo rzetelnych wątków na powyższy temat.

Znakomite łowiska czekają w zatokach, strumieniach i jeziorach. Nielegalne łowiectwo tam zupełnie nie występuje, a tereny wędkarskie nie toną w śmieciach.

Warto wiedzieć, że 4 najrozleglejsze jeziora kraju – Hjälmaren, Vättern, Storsjön i Vänern nie wymagają konieczności posiadania licencji. Turystyka wędkarska to jest pasja! A na jakie ryby możemy zapolować w tym raju dla rybaków?

W szwedzkich wodach dominuje szczupak. Jest go o wiele więcej, niż nad Wisłą, a na dodatek regularniej trafiają się spore okazy. Oczy wam wyjdą na wierzch, kiedy na końcu żyłki ujrzycie ponad 10 kilogramową rybę! Sezon na szczupaka trwa okrągły rok, bo w tygodniach zimowych można go wyławiać z przerębli. Inne niż szczupak ryby często tu łapane to sandacz, troć, łosoś, pstrąg i okoń. Szczególnie ten ostatni w Skandynawii osiąga imponujące wymiary. To, co w naszym kraju zwykle jest rekordem, w północnej krainie często okazuje się przeciętnym wynikiem.

Najchętniej wybierane łowiska w Szwecji to jeziora Yxern (południe), Nedre Dalälven, Vänern, Vättern, rzeki Torneälven, Kaitumälven i Byskeälven i Zatoka Hanö. To w te miejsca urządzane są zazwyczaj wyjazdy wędkarskie. Piszę tu o opłacanych wycieczkach na ryby z zewem przygody, tworzonych przez dobre biurryby (serwis Perfect-Przeprowadzki wejdź transport morzem lub powietrzem, instruktora lub pomoc rezydenta na miejscu i dokładne mapy skandynawskich łowisk.

Polecamy samodzielnie pogrzebać w Internecie, by wybrać odpowiednie warunki i ceny takich imprez. Możemy sprawić, że nasza szwedzka wycieczka na ryby stanie się życiowym doświadczeniem!