Jedź na zimę do ciepłych krajów

Polska zima właściwie nie przypomina kartki pocztowej z pięknego, białego świata. Mrozi, błoci i dobiera energię. Szczęściarze szukają więc szczęścia w egzotycznych krainach. Zima w Tajlandii albo trekking w Nepalu wydają się idealne.

Rodzina na wakacjach

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Egzotyczne wycieczki to marzenie każdego, szczególnie gdy nastaje ponura pora roku, a słońce przenosi się na inną półkulę. Sporo biur podróży specjalizuje się w przygotowywaniu ekskluzywnych wyjazdów dla żądnych słońca i przede wszystkim emocji. Mało tego, klienci życzą sobie aktywnego wypoczynku i często wybierają niekomfortowe warunki od pięciogwiazdkowego hotelu.

Azjatyckie wojażeWycieczki do Chin to z reguły marzenia maniaków tamtejszej kultury. Podobnie jak Indie i Japonia. Takie wakacje są bardzo drogie – nie ma się co dziwić. Z tego powodu też przede wszystkim na zorganizowane wycieczki w nietypowe części świata wybierają się bogaci ludzie: celebryci, menedżerowie dużych firm, poważani prawnicy i lekarze. Przede wszystkim to ludzie znający historię, zależy im na wszystkich ważnych częściach wyprawy, dlatego że mają wyznaczone cele do zrealizowania. Trzeba też zauważyć, że nie ma tu bariery wieku – trudne wyprawy nie są w stanie zniechęcić starszych ludzi. Ich energia z reguły udziela siwycieczki (sprawdź nas)e wycieczki.Indywidualnie czy w grupie?Jeśli marzy nam się przykładowo Tajlandia wycieczki są już gotowe w biurach – wystarczy zerknąć do katalogów. To łatwy sposób, a różnorodność planów wakacyjnych ułatwia decyzję dotyczącą spokojnego, ale grupowego wyjazdu albo aktywnego zwiedzania. W takiej sytuacji należy wciąż pod uwagę życie w grupie i utrudnieniami z tego wynikającymi.

Idealna mogłaby być podróż zaplanowana tylko dla konkretnego klienta. Można zdecydować się na biuro turystyczne, zaanonsować się na wizytę i ze szczegółami opowiedzieć, jaka interesuje nas wycieczka Indie południowe, Nepal i następnie Chiny – można wskazać własną koncepcję, wyznaczyć naturalnie termin, który mamy na to zarezerwowany. To pomysł dobry na rodzinny lub przyjacielski wypad. Najłatwiej go zaplanować, jeżeli nie trzeba martwić się ceną, jednak tego typu propozycje mają tę zaletę, że organizujący tak zaprojektuje wyjazd, żeby klient na pewno nie przekroczył ustalonego budżetu. wycieczki (przejdź do oferty wczasów na Seszelach na 2017)