Gdzie spędzić urlop nad morzem?

Planując wyjazd nad polskie Morze Bałtyckie mamy dość często olbrzymi problem z wyborem miejsca, które będzie dla nas najbardziej właściwym rozwiązaniem. Baza turystyczna na wybrzeżu jest coraz lepiej rozwinięta i dlatego mamy szansę przebierania spośród wielu propozycji. Jednym z lepszych wyborów na jaki można się zdecydować jest Ustka.

Jest to miasto, które odgrywa co najmniej kilka ról równocześnie. Jest ona zarazem portem rybackim, terenem uzdrowiskowym jak również oczywiście miejscem, które jest przeznaczone do czynnego wypoczynku. Noclegi Ustka nie mogą więc narzekać na jakikolwiek brak zainteresowania ze strony turystów, którzy muszą się sporo potrudzić, aby znaleźć wolne zakwaterowanie w samym środku sezonu.

Międzyzdroje  - nadmorska plaża

Autor: Salon Nowojorski
Źródło: http://www.flickr.com/

Ustka to idealna baza wypadowa do poznawania okolic wybrzeża. Od dziesięciu lat Ustka jest zintegrowana ze Słupskiem za sprawą porozumienia pomiędzy miastami. W Ustce możemy kąpać się bez żadnych obaw, gdyż tamtejsze uzdrowisko spełnia wszelkie normy jakościowe, które są wymagane przez Unię Europejską. Też plaże są w pełni bezpieczne, bowiem są one systematycznie patrolowane przez SRS WOPR-u.

Podobnych miejsc takich jak Ustka jest dużo. Każdy turysta na pewno znajdzie zatem przystań, w której odpocznie w ciszy. Jedną z takowych miejscowości jest coraz popularniejszy Rewal. W tej malowniczej wsi liczącej sobie ok. tysiąc mieszkańców do swej dyspozycji będziemy mieli kąpielisko obejmujące swoim zasięgiem trzysta metrów linii brzegowej. Przez wieś przebiega też jeden z atrakcyjniejszych szlaków turystycznych.

Mówimy tutaj o Szlaku Nadmorskim Czesława Piskorskiego. We wsi Rewal oprócz już wymienionych atrakcji możemy upajać się dwoma pomnikami przyrody. Jednym z nich jest jesion wyniosły, o wysokości 24 m.

Czy z przeczytanego tego tekstu udało Ci się wywnioskować coś fascynującego? Jeśli tak, to przejrzyj pozostałe informacje tu (http://hotelmikolajki.pl/dzieci/dla-dzieci) – zapewne pochłoną Cię bez reszty.

Kolejny pomnik przyrody to imponujący ostrokrzew kolczasty o wysokości ponad 5 metrów. Rewal powoli pozyskuje swą pozycję w branży turystycznej. Każdy kolejny rok owocuje rozszerzeniem bazy wypoczynkowej.Ośrodki wypoczynkowe jak również motele świadczą o tym, że Rewal już niebawem będzie takim miejscem, do którego zechce przyjechać gro Polaków jak również i turystów z całego świata.