Śnieżne szaleństwo czas zacząć.

Zimowa pora roku wciąż trwa, jest to doskonały czas dla entuzjastów śnieżnego szaleństwa. Stoki narciarskie w Zakopanem przeżywają prawdziwe oblężenie turystów. Nic w tym nadzwyczajnego, warunki bowiem na narciarskie szaleństwa są doskonałe.Zakopane – centrum śnieżnego szaleństwa.

Wyprawy w góry

Źródło: http://www.citypictures.net/

Zakopane określane zimową stolicą Polski, jest drugim pod względem wielkości elementem Podhala. Położone w Rowie Podtatrzańskim u stóp Tatr na wysokości 750–1126 m nad poziomem morza. Każdego roku na najsłynniejszej skoczni Zakopanego – Wielkiej Krokwi, odbywają się zawody o Puchar Świata w skokach narciarskich, odbywały się tutaj również mistrzostwa w narciarstwie klasycznym.

Czego mogą spodziewać się narciarze?

Nie przesadzimy zakładając, że w sezonie zimowym termin narty w zakopanym jest częściej wpisywane przez użytkowników sieci niż najsłynniejsze nazwy młodzieżowych zespołów czy imiona przystojnych celebrytów. Właściciele prywatnych ośrodków wypoczynkowych w Zakopanem już zacierają ręce – prognozy pogody zapowiadająspore opady, co zapowiada ośnieżone stoki i pełne wyciągi narciarskie Zakopane, a co za tym idzie – sporo klientów.Dla amatorów zimowego wypoczynku przygotowano dużo stoków i tras narciarskich o zróżnicowanej trudności.

Sprawdź szczegóły w tekście (https://kasprowicza13.pl/), znajdziesz tam jeszcze bardziej dokładne dane, które na pewno także okażą się dla Ciebie ciekawe.

Jakie trasy narciarskie możemy znaleźć w pobliżu Zakopanego?

Zakopane ma w ofercie kompleksy narciarskie takie jak Kasprowy Wierch Zakopane, Witów ski czy Polana Szymoszkowa Zakopane. Kompleksy mają w swojej ofercie wyciągi linowe, krzesełkowe i orczykowe.

Narty biegowe, biegówki

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl

Pamiętajmy odwiedzając stoki narciarskie w Zakopanem o zachowaniu rozwagi i kontrolowaniu pogody. Zimowe wycieczki wymagają dobrego stanu zdrowia, przygotować się należy do nich dużo wcześniej, ćwicząc w ciągu całego roku i wzmacniając stawy. Nie należy również przeceniać swoich umiejętności, nasz błąd może skończyć się poważnym wypadkiem.

Każdy fan zimowych sportów odnajdzie w Zakopanem coś miłego. Dla tych którzy, nie potrafią brać udziału w zimowym szaleństwie i szaleć na snowboardzie czy nartach, Zakopane oferuje alternatywne atrakcje. Możemy spędzić przyjemnie czas w knajpkach i restauracjach, delektując się grzanym piwem i aromatyczną herbatą, obserwując śnieżne widoki przez okno (źródło).