Wakacje w Turcji

Jeśli kogoś fascynują słoneczne wakacje to Turcja to miejsce idealne. Jest tam pod dostatkiem ciepłych wód, piaszczystych plaż i urzekających krajobrazów. Jednak przed wyborem miejsca powinno się przemyśleć parę kwestii. Do jakiego miasta pojechać? Potrzebujemy kurortu z basenem, czy wybierzemy słoną wodę w morzu. Cenna może okazać się opinia osób, które wróciły z wycieczki.

Rodzina na wakacjach

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Istnieje wiele for internetowych poświęconych tylko temu tematowi. A jeśli miejsce jest już pewne przyjdzie pora na przygotowywanie się do podróży.

Warto wiedzieć
Gdy rozpoczynamy już wczasy w Turcji z biurem Eccoholiday kraina ta nie powinna mieć przed nami tajemnic. Warto wiedzieć przykładowo, że bez większego kłopotu powinniśmy porozumieć się tam w języku angielskim. Zaskoczeniem może być fakt, że usłyszeć można tam także zwroty w języku polskim, ponieważ jest tam wiele rodaków. Po Turcji, ze względu na koszty, najlepiej podróżuje się koleją. Warto też sprawdzić, czy w propozycji hoteli nie ma busów dla gości. Niekiedy jest to w ofercie, ze względu na bardzo oddalone hotele. Ubezpieczenie się to dobry sposób, aby dbać o swoje bezpieczeństwo na miejscu. W pierwszej kolejności istotne są koszty leczenia pomimo, że kłopoty żołądkowe to najczęstszy i praktycznie jedyny kłopot. Sposobem na ochronę przed chorobą jest picie wody tylko z plastikowych butelek.

turkey, holiday i turkey

Autor: canonim
Źródło: http://www.flickr.com

Bezpieczeństwo
Gdy chodzi o wczasy i hotele Turcja – https://coraltravel.pl/Turcja/Alanya/hotel/INCEKUM-WEST/791/40-2299-24FF.html – jest stosunkowo bezpieczna. Jednak, jak wszędzie, turysta może stać się ofiarą napadu. Dlatego należy zastosować normalne środki ostrożności. Więcej porad znajduje się na stronie tego biura turystycznego (kliknij po więcej). Pilnowanie rzeczy osobistych i wartościowych, brak spacerów nieznanych uliczkach w mieście. Ze względu na przekonania religijne, które są tam mocno przestrzegane, kobietom grozi mniejsze niebezpieczeństwo. Lecz z powodu segregacji płciowej samotna kobieta może być zaczepiana na ulicy. Pieniądze należy wymieniać już na miejscu, z powodu korzystnego kursu walut.