Sopot oraz Lądek Zdrój – idealne miejsca na odpoczynek

zima

Źródło: www.morguefile.com

Zimowe dni wolne kojarzą nam się głównie z wyjazdami na narty , o modzie na aktywny wypoczynek na śniegu mówi się przecież już od co najmniej kilku lat. Trudno w związku z tym nie zauważyć tego, że niektóre osoby, jakie nie czują się najpewniej zjeżdżając na nartach lub torze przygotowanym do biegów na nartach, mają prawo czuć się w nieco zlekceważone.

Oczywiście, również one często planują zimowe ferie, często okazuje się jednak, że ośrodki znane z pierwszoplanowej pozycji zajmowanej przez siebie, nie mogą dostarczyć im dostatecznych atrakcji. Na szczęście, władze coraz większej grupy krajowych miejscowości wypoczynkowych widzą taki problem, zimowe wakacje w Sopocie oraz Lądku Zdrój powinny więc przypaść do gustu nawet tym z nas, którzy nie przesadzają za zwiedzeniem stoków.

Jeżeli zdecydujemy się na noclegi w Sopocie z pewnością możemy liczyć na dwa rodzaje atrakcji. Na pierwszy plan wysuwa się możliwość korzystania z obecności nad morzem, a przecież morze zimą nie jest wcale mniej piękne niż w lecie. Wycieczki wzdłuż plaży i rejsy statkami wycieczkowymi mogą dostarczyć niesamowitych wrażeń, niezwykły widok daje nam także sławne molo w Sopocie w zimowej scenerii. Sopot to jednak również nocne (łóżko karpiowe ze śpiworem) życie i zabawy trwające aż do samego świtu. Sporo ludzi właśnie ten argument przekonuje do złożenia wizyty w jednym z najpiękniejszych miast nad Bałtykiem, nie można się przy tym dziwić się, że relacje z wakacji tego rodzaju mają dość często niezwykle entuzjastyczny wydźwięk.

Choć noclegi w Lądku Zdrój nie zapewniają aż tak niezwykłych doznań, to na pewno nie rozczarują osób myślących o zimowych feriach bez konieczności uprawiania narciarstwa. Tu sporym plusem okazuje się doskonałe położenie miasteczka, malownicze krajobrazy i wyjątkowo korzystny mikroklimat pozwalający na odzyskanie części swojego zdrowia. Ciekawe są tutaj również usługi z zakresu SPA, z których słyną tutejsze hotele,a także możliwość przebycia wycieczek pieszych i samochodowych po okolicznych miejscach, przystosowanych do naszych indywidualnych potrzeb.

Źródło: