Oczko wodne – niezbędne akcesoria

Projekt własnego ogrodu to sporo pracy, a jeżeli w centralnym punkcie zaplanowaliśmy oczko wodne, musimy o nie zadbać. To naprawdę ozdoba, szczególnie jeśli włączymy w to najładniejsze rośliny. O czym trzeba pamiętać, decydując się na swój miniaturowy staw przy domu?

Oczko wodne jest bardzo ważnym dekoracją ogrodu dla fanów zwierząt i roślinek wodnych. Żeby rzeczywiście każdy mógł dało się nim cieszyć i przede wszystkim chwalić znajomym, należy o nie dbać. Pielęgnacja i napowietrzanie stawu muszą odbywać się regularnie, więc należy zatroszczyć się o własne poczucie obowiązku.

Akwarium

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Czystość wodyBardzo ważne, by sprawdzać parametry wody eksperckimi urządzeniami ze sklepów z akcesoriami akwarystycznymi. Wyjątkowe znaczenie ma czystość wody w oczku, stąd też najważniejszy jest jak najlepszy filtr. Należy go często oczyszczać, najlepiej pod bieżącą wodą. Trzeba też pamiętać, że bakterie, zgromadzone na nim są wyjątkowo ważne, dlatego nie możemy zbyt dobrze wyczyścić filtru. Jeżeli nie zaniedbamy o to, trzeba wymienić wodę w stawie, chociaż częściowo. Napowietrzanie również jest istotne, przydatne są więc pompy wodne i fontanna. W gorące dni koniecznie uzupełniajmy wodę, która wyparuje.

Walka z glonami

akwarium

Źródło: flickr.com

Kiedy jest ciepło i słonecznie, zwykle pojawiają się glony.

Ten odnośnik do serwisu otoczaki dolnośląskie kieruje do bardzo ciekawej witryny, która zawiera równie fascynujące dane na opisywany wątek.

Mogą szkodzić nie tylko estetyce, ale głównie rybom w oczku. Należy więc systematycznie je wyławiać samodzielnie. Logiczne, że dobrze pomóc sobie sprzętami do tego przeznaczonymi albo zwykłymi kijami i narzędziami do ogrodu. Małe glony trzeba raczej wyjmować odpowiednią siecią. Nie wolno używać chemikaliów, zwłaszcza, jeżeli w stawie mieszkają. Więcej w temacie oczka wodnego i akcesoriów znajduje się tutaj:

Ryby i rośliny – dbaj o nie!To raczej pewne, że należy dbać o zwierzęta z oczka wodnego. Czysta woda, oczyszczanie z glonów – łączą się z tym bezwzględnie.

Zobacz w tym miejscu, sprawdź ofertę jaka karma dla psa alergika naszej firmy a na pewno przeczytasz coś ciekawego. Gwarantujemy bardzo konkurencyjne stawki, więc nie będziesz żałować!

Zwierzęta musimy dobrze dokarmiać i obserwować ich zachowania. Nietypowy problem należy sprawdzić. Rośliny z kolei musimy często przycinać i czasami nawozić, jeżeli nie rozwijają się. Z kolei gdy są zbyt aktywne, rozsadzajmy je. Nawozy i pokarmy dla rybek powinniśmy wybierać tylko z pewnych źródeł.