Wybierając się na wakacyjną rowerową wyprawę pamiętajmy o zadbaniu o formę, jak także podstawowym wyposażeniu oraz bezpieczeństwie

Okres urlopowy to świetna okazja na wyprawę rowerową na łono natury nad jezioro bądź w leśne tereny. Jest wciąż czas ażeby nabrać kondycji na aktywny odpoczynek na rowerze. To wymóg konieczny jeśli postanawiamy jechać na rowerową wyprawę poza miasto do lasu.

kliknij tutaj

Autor: Star Fitness
Źródło: Star Fitness
Rowery spinningowe są doskonałe do poprawy swojej kondycji. Jego atutem są nowoczesne i zaawansowane funkcje ćwiczebne. Nie tylko jest doskonały na usprawnienie kondycji, lecz też może być stosowany do rehabilitacji czy też spalania zbytecznych kilogramów. Wiele takich rowerów mają wyświetlacz, który pokazuje ważne informacje na przykład szybkość, spalane kalorie, puls, czas, odległość czy stopień obciążenia.

Także można zmienić sobie czas ćwiczeń i poziom obciążenia na wyświetlaczu. Na dodatek rowery spinningowe mają wyprofilowane siodełko z szansą układów pionowej i poziomej, co gwarantuje najlepszy komfort podczas ćwiczeń. Płynna regulacja obciążenia, cicha praca, parę poziomów trudności to kluczowe atuty tego roweru. Wiele rowerów spinningowych są dopasowane do użytku w domowym zaciszu. Musi posiadać go każdy kto troszczy się o swoją kondycje, figurę i sprawność. Atutem tych rowerów jest to, że pochłaniają mało miejsca, zatem wolno je ustawić w pokoiku lub w małej domowej siłowni.

Po poprawię kondycji mamy możliwość wybrać się na wyprawę rowerową w zachwycające widoki lasów czy jezior, nie obawiając się, iż opadniemy z sił po kilku kilometrach pedałowania. Dobry namiot turystyczny powinien być lekki oraz mały, by wolno go było zapakować w plecak. Mamy szereg namiotów na rynku krajowym jak także ekwipunek między innymi karimaty, śpiwory, czy też butle gazową.

Pamiętajmy jednak, że biorąc namiot turystyczny na wycieczkę rowerową powinno się ochronić rower prawidłowo w trakcie wypoczynku. Do niektórych namiotów wystarczy po prostu wprowadzić rower do wnętrza lub można przypinać do zewnętrznej ścianki namiotu.