Elementy, które przydają się na strzelnicy

Strzelnica jest miejscem, w którym panują szczególne reguły ostrożności. Systemy bezpieczeństwa zastosowane w różnorodnych pistoletach bywają niewystarczające, najbardziej niedoskonałym czynnikiem w takiej sytuacji jest człowiek, który czasem popełnia błędy. Żeby zniwelować skutki tego rodzaju błędów, ale również dla ochrony niektórych organów wykorzystuje się specjalne elementy. Akcesoria ochronne są potrzebne do zachowania bezpieczeństwa podczas używania broni palnej.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Autor: Uvex

Ochraniacze taktyczne są potrzebne przy okazji używania broni palnej we wnętrzu o betonowych ścianach.

Zaintrygowany? To dla nas rewelacyjna wiadomość. Więc kliknij tu mała kuchnia polowa i czytaj bez ograniczeń nowe specjalistyczne wpisy.

Wystrzał z broni palnej, spotęgowany odbiciami od ścian jest niezwykle niebezpieczny dla uszu. Wywołuje niekiedy czasowe, bądź nawet trwałe uszkodzenie słuchu. Dlatego przebywanie na strzelnicy bez ochraniaczy na uszy jest niedozwolone, a władze obiektu muszą dostarczyć tego rodzaju sprzęt każdemu zainteresowanemu.

Innym znaczącym organem, który można przez przypadek uszkodzić w czasie treningu na strzelnicy są oczy. Resztki prochu po oddaniu strzału dostają się niekiedy do oczu, niekiedy nawet uszkadzając wzrok. Dlatego należy mieć przy sobie okulary taktyczne. Oprócz wzmocnionej ochrony mechanicznej, tego rodzaju okulary posiadają dogodną wentylację oraz różnorodne filtry optyczne, które są przydatne podczas treningu na świeżym powietrzu, w pełnym słońcu.

Sprzęt dla zapaleńców

W różnych sklepach z akcesoriami militarnymi można także nabyć rozmaite przydatne rzeczy. Kabury na broń palną, zapasowe magazynki ale również profesjonalną odzież. Nierzadko na strzelnicach można zobaczyć spodnie taktyczne. Są to spodnie specjalnie stworzone do noszenia broni, są one stosowane przez wszystkie służby porządkowe i armię.

Od standardowych spodni różni je szereg detali, z czego najbardziej widocznym są szersze szlufki umożliwiające noszenie profesjonalnego pasa z bronią. Oprócz tego w tego rodzaju spodniach jest dużo pojemnych kieszeni i przydatnych schowków na drobiazgi – latarki, noże czy zapasowe magazynki. Często spotykanym dodatkiem są także karabinki, do których przypina się klucze czy telefon komórkowy.