Wrocław i Gdańsk – czy warto się wybrać?

Wrocław

Źródło: www.morguefile.com

Jest dużo punktów w Polsce, które warte są odwiedzenia. Wielkie miasta mają swój charakterystyczny urok.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu myślisz, że warto byłoby bardziej poznać to zagadnienie, to jeszcze zerknij tu (https://www.kormoran-rowy.pl/pl/dieta-drdabrowskiej/).

Poza typowymi propozycjami, które są zwykle wymieniane, czyli Warszawą i Krakowem, jest także wiele pozostałych, wartych zwiedzenia miast. Ich walory wynikają z różnych czynników. Może to być bogactwo obiektów zabytkowych, wspaniałe krajobrazy, lub też charakterystyczne położenie miasta. W każdym mieście są urokliwe miejsca, znane jedynie niektórym mieszkańcom i warte odkrycia. Do takich miast z całą pewnością należą Wrocław i Gdańsk. Ich cechą wspólną na pewno jest to, że posiadają bardzo duży dostęp do wody, choć jej źródła są inne.

Wrocław

Gdańsk

Autor: MrSco

Wrocław nie bez powodu zwany jest „miastem stu mostów”. Zlokalizowany jest nad brzegiem Odry, która posiada wiele odnóg. Z tej racji w prawie każdym punkcie Wrocławia jest dostęp do wody, a co za tym idzie – most. Mosty w mieście niejednokrotnie zachwycają swym pięknem. Do najbardziej znanych zaliczyć można Most Grunwaldzki, będący dobrym przykładem mostu wiszącego. Interesującym miejscem jest Most Tumski, który od jakiegoś czasu słynie z tego, że zakochani zostawiają na nim kłódki ze swoimi inicjałami. W mieście jest dużo punktów, gdzie można przenocować. „Hotel we Wrocławiu” to hasło, na które można otrzymać bardzo wielką liczbę rezultatów. Oferta hoteli we Wrocławiu jest urozmaicona pod względem kosztów i standardu, więc każdy odwiedzający może znaleźć tam coś optymalnego. We Wrocławiu znajduje się także wiele parków, składających się na spory obszar zieleni, służący spędzaniu wolnego czasu.

Gdańsk

Gdańsk jest szóstym co do wielkości miastem w Polsce. Jego niewątpliwym atutem jest lokalizacja. Położony jest bowiem na wybrzeżu. Słynie przede wszystkim z faktu, że jest miastem portowym. Należy także do czołówki najstarszych miast w Polsce. Z tego powodu jego starówka jest niezwykle ciekawym punktem do zwiedzania. Podobnie jak w przypadku Wrocławia, znaczną część miasta tworzą tereny zielone w postaci licznych parków. Hotel (hotele w zakopanem) w Gdańsku również nie stanowi trudnego do odnalezienia celu. W mieście i jego okolicy znaleźć można tysiące miejsc, udzielających noclegów odwiedzającym. Ogromnie ważnym miejscem pod względem historycznym jest Westerplatte, półwysep będący symbolem wybuchu II wojny światowej.