Wypoczynek nad naszym morzem

Sopocka plaża

Autor: maciekbor
Źródło: http://www.flickr.com/
Polskie morze przyciąga wielu turystów, nie tylko z Polski. Na nadbałtyckich plażach nierzadko poza polskim można usłyszeć język niemiecki. Nadbałtyckie plaże, choć nie zawsze słyną z czystości, zachęcają turystów pięknymi widokami, a przede wszystkim miękkim piaskiem. Zagraniczne plaże są bowiem często kamieniste. Nad Bałtykiem położonych jest bardzo dużo miejscowości pełniących funkcje kurortów. Bardzo wielu mieszkańców żyje i utrzymuje się tylko ze środków, które zarabiają na turystyce, wynajmując pokoje czy mieszkania turystom. Niektórzy udostępniają pokoje swoich prywatnych domów nawet na okres całego roku. Większa część turystów jednak woli przyjechać w czasie letnich wakacji, gdy są wysokie temperatury i można kąpać się w Bałtyku. Do bardzo popularnych i chętnie odwiedzanych nadbałtyckich kurortów zaliczają się Międzyzdroje oraz Krynica Morska.

Międzyzdroje

Plaża i morze, Niechorze

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hupla

Jest to miejscowość, znajdująca się na wyspie Wolin. Jest bez wątpienia jednym z najczęściej wybieranych nadbałtyckich kurortów w kraju. Poza właściwymi dla polskiego wybrzeża pięknymi plażami, w Międzyzdrojach znajdują się dwa kąpieliska, a także kilka innych atrakcji.

Jeżeli zaabsorbował Cię ten tekst, to nie czekaj i zobacz szczegóły na stronie (https://www.osadanaochodzitej.pl/). Na pewno przekonasz się, że w tamtym miejscu także są to niezwykle ciekawe informacje.

Jest tam także długie molo, będące również przystanią dla statków. Położenie miejscowości samo w sobie stanowi atrakcję, na przykład na wyspie Wolin rokrocznie w lecie organizowany jest Festiwal Słowian i Wikingów, będący niezwykle ciekawym wydarzeniem o charakterze edukacyjnym, ale także będące dobrą rozrywką. Kwatery w Międzyzdrojach dla turystów są niezwykle liczne, a ich ceny zróżnicowane. Ogólnie Międzyzdroje są jednym z droższych kurortów w Polsce.

Krynica Morska

Krynica Morska jest prawie tak często wybieranym kurortem nadbałtyckim jak Międzyzdroje. Jest jednak o wiele bardziej rozległa. Znaleźć tam można atrakcje do których należy latarnia morska, która jest dostępna do zwiedzania, a także port. W pobliżu wybrzeża funkcjonuje dużo ośrodków wczasowych oraz pól biwakowych. Form wypoczynku jest bardzo dużo. Samo miasto także warte jest zwiedzenia. Pod hasłem „domki w Krynicy Morskiej” kryje się natomiast bardzo bogata oferta na temat wynajmu domków campingowych oraz letniskowych po zróżnicowanych cenach.