Wykańczanie wnętrza w drukarni

Drukarnia niejednokrotnie kojarzy się z epoką przemysłową, kiedy to maszyny do drukowania były wielkimi i bardzo głośnymi urządzeniami, wytwarzającymi najczęściej gazety oraz książki. Nowoczesne urządzenia drukarskie nie są już tak duże i głośne, a większa część drukarni zajmuje się wytwarzaniem materiałów o charakterze reklamowym – ulotek, plakatów czy bilbordów. Wnętrze drukarni nie musi być więc już tak sterylne jak w epoce gwałtownego rozwoju przemysłu.

Drukarnia

Autor: Maggie McCain
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiednio zorganizowana drukarnia to nie tylko miłe miejsce pracy, ale także wizytówka firmy, do której klienci będą chętnie wracać. Wnętrze firmy może być też reklamą usług jakie wykonuje drukarnia, można więc przy urządzaniu wykorzystać materiały wytwarzane na miejscu – na przykład fototapety na zamówienie.

Klucz w minimalizmie

Nagie ściany są przeciwnikiem każdego pomieszczenia. Powinno się zadbać nie tylko o to, żeby na ścianach znalazły się produkty poligraficzne. Jeśli zakład mieści się w ceglanym budynku, można to wykorzystać nawiązując do ery wielkiego przemysłu. By to osiągnąć, można zostawić we wnętrzu fragmenty cegły, które wyłaniają się pod tynkiem. Taka nieskomplikowana ozdoba w zestawieniu z fototapetą na tej samej ścianie może dać dobre rezultaty.

Znaczące jednak, żeby zachować umiar w ozdabianiu wnętrza. Nadmiar elementów dekoracyjnych może się okazać męczący dla wzroku i psuć harmonię całego zestawu, zbędnym dodatkiem może się okazać kalendarz lub obraz na płótnie. Planując taki wystrój, należy zadbać również o optymalny dobór mebli.

Praca a biznes

W miejscu, w którym przyjmuje się partnerów w biznesie, nie powinny znajdować się urządzenia drukarskie. Zapach tuszu nie jest przyjemny i może budzić złe uczucia wśród odwiedzających. Z drugiej jednak strony, widok takich maszyn jest najlepszym dowodem pracy, jaką wykonuje się w firmie. Z tego powodu dobrym pomysłem może być odizolowanie urządzeń z użyciem w połowie przezroczystych przegród.

Ponadto, jeśli szyby będą zbudowane z pleksiglasu, można na nich wygrawerować znak graficzny drukarni. To mały i niedrogi detal, który może podnieść rangę firmy w oczach klienta. Uporządkowanie w części, w której działają urządzenia do drukowania świadczy o odpowiednim planowaniu pracy.

Jeżeli ten artykuł jest według Ciebie wartościowy to sprawdź serwis (https://memento-wroc.pl/dom-pogrzebowy/), w którym są podobne informacje. One z pewnością będą dla Ciebie użyteczne.

Powinno się więc zapewnić pracownikom miejsca na wszystkie potrzebne akcesoria.