Czy latanie samolotem jest bezpieczne?

Gdy sto dziesięć lat temu sprytni Wilbur i Orville Wright mieli swój słynny lot, nikt nie wiedział, że rozpoczyna się nowa doba w historii ludzkości. Oto człowiek wzleciał w nieboskłon, realizując ogromne marzenia całych pokoleń. Potem postęp technologiczny rozwijał się prężnie – podczas Wielkiej Wojny samoloty stały się po raz pierwszy sprzętem do zabijania.

autostrada

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

W następujących latach maszyna do latania była nieustannie modyfikowana, kolejne egzemplarze pokonywały niebotyczne rekordy.

Jeśli ten materiał okazał się dla Ciebie ciekawy, nie czekaj i przeczytaj szczegóły tutaj wypożyczalnia sprzętu narciarskiego białka tatrzańska – przeczytasz jeszcze bardziej precyzyjne informacje.

W okresie powojennym opracowano technologię odrzutową, która zastąpiła benzynę w silnikach samolotów. 50 lat po pionierskim locie Armstrong postawił stopę na Księżycu.

Teraz lot to generalnie najlepszy środek podróży. Oprócz tego nic nie może osiągnąć szybkości, z jaką leci samolot. Z tej przyczyny rzesze osób na całym świecie latają samolotami. Na pewno każdy z was zobaczył kiedyś w telewizji straszliwe materiały filmowe z miejsc katastrof lotniczych.

Niebo pocięte samolotami

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com

Wszyscy Polacy byli zszokowani, gdy pod Smoleńskiem spadł na ziemię samolot z masą poważanych postaci z krajowej polityki. Takie doświadczenia mogą podsuwać lęk, że lot jest czymś groźnym. A to błąd – według analityków samolot jest najmniej ryzykownym medium transportu.

To fakt, że jak następuje wypadek, to mało kto ma szansę ujść z życiem, jednak takie rzeczy występują bardzo rzadko. To nie lot groźny, lecz podróżowanie samochodem. Na naszych trasach co roku giną setki podróżnych, a wypadki lotnicze następują bardzo rzadko.

Poza tym technika poszła tak do przodu, że teraz jest silnie bezpieczny.

Zainteresował Cię wpis treść?! To przejdź do oferty zezwolenie na pobyt stały, aby zaznajomić się z dodatkowymi info na omawiany temat, jakie dla Ciebie podaliśmy.

W zasadzie wydaje się, że najbardziej podróży powietrznej boją się ludzie, którzy nigdy wcześniej nie latali. Po pierwszym przelocie lęk najczęściej mija – tak zresztą pewnie mieli bohaterscy bracia Wright, którzy sto dziesięć lat temu wymyślili maszynę odmieniającą życie. Na dobre!