Kancelaria prawna

Oto krótki tekst, w jakim w kilku krokach objaśnię, co powinno się zrobić, by założyć spółkę z.o.o.. Założenie spółki z o.o. to proces, który może objąć parę tygodni, ale znacząco zmniejszy się, jeżeli opłacimy usługi kancelarii prawniczych lub radcy prawnego.

prawo - książki

Przede wszystkim należy spisać umowę potwierdzoną notarialnie. Do tej czynności [potrzebna jest naturalnie asysta notariusza. W tekście umowy zawieramy najistotniejsze dane o firmie i deklarujemy ciało zarządcze spółki.

Po drugie, musimy zatwierdzić kapitał zakładowy, co najmniej 5000 zł.

Po trzecie, biznes musi być zarejestrowany. W pierwszej kolejności w KRS, gdzie w terminie do 6 miesięcy od zatwierdzenia umowy trzeba złożyć umowę spółki, formularze rejestrowe i kwit wpłaty na 1500zł (koszt wpisu). Trzeba pamiętać też o wykazie wspólników i ich danych identyfikacyjnych.

Nie bój się, że informacji na prezentowany wątek nie znajdziesz, ponieważ są tutaj. Wystarczy wejść na serwis internetowy (https://kwit.com.pl/administracja-serwerami/), który jest pod linkiem.

W następnej kolejności przychodzi czas na uzupełnienie formalności w Urzędzie Skarbowym, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Głównym Urzędzie Statystycznym. Od tego roku spółkę można zarejestrować elektronicznie, ale wiąże się to z przymusem dysponowania podpisem elektronicznym.

Jak już napisałem wcześniej, zakładanie spółek z.o.o. może wydatnie ułatwić wsparcie profesjonalistów. Kancelaria prawna GMLegal z Katowic potrafią wypełnić formalności w zaledwie parę dni. Na dodatek pomagają w spisywaniu umowy, co pozwala uniknąć wielu niedociągnięć i problemów pojawiających się razem z spisywaniem tak ważnego zobowiązania. Wynajęcie usług kancelarii prawniczych wiąże się z dodatkowym kosztem, jednak jest to niewele zestawiając z korzyściami, jakie otrzymamy. Szukając właściwe biuro, wystarczy wystukać w Google np. „radca prawny GMLegal z Katowic” albo kancelaria prawna GMlegal z Katowic (naturalnie, miasto trzeba zmienić pod siebie) i wyjdzie nam mnogość propozycji.