Rock nadal popularny

Rock od zawsze przyciąga niezwykle wielu słuchaczy, którzy zazwyczaj pozostają oddani temu gatunkowi na wiele lat. Co interesujące pomimo zmian jakie zaszły w rocku w ciągu tych lat, nadal wielką popularnością cieszą się zespoły, które rozpoczęły swą karierę nawet kilka dekad temu. W branży muzycznej pojawiają się grupy określające się statusem rockowych, lecz trzeba przyznać, że niejednokrotne stosowanie generowanych komputerowo brzmień obok albo też w zastępstwie gitar, nie można nazwać tradycyjnym rockiem.

Metallica

Źródło: http://www.flickr.com/
Na szczęście nawet młodzi ludzi chętnie sięgają po twórczość zespołów, które swe spektakularne kariery zaczynały gdy części ich wielbicieli nie było jeszcze nawet na świecie. I mimo upływu lat, duża część spośród tych kultowych grup nadal fascynuje swoim brzmieniem.

Do takich kapel zdecydowanie trzeba zaliczyć Iron Maiden, który jest prawdziwym legendą w swym gatunku. Styl, który jest prezentowany przez członków tego zespołu jest po prostu niepowtarzalny. W związku z tym, niemalże każdy fan rocka potrafi rozpoznać piosenki Iron Maiden nawet w ciągu kilku pierwszych sekund jego trwania. Muzycy będący członkami zespołu wspaniale łączą ze sobą mocne brzmienia z tymi nieco bardziej melodyjnymi. Kolejnym atutem Iron Maiden jest z pewnością wyjątkowa barwa głosu wokalisty, który właściwie hipnotyzuje słuchaczy. Dzięki tym poszczególnym współbrzmiącym ze sobą elementom grupa prezentuje się równie doskonale w czasie występów na żywo, na które wciąż przychodzą tysiące wiernych słuchaczy.

gitarzysta

Źródło: http://www.morguefile.com/

Następnym zespołem, którego nazwa jest doskonale znana nawet osobom, które nie zaliczają się do fanów muzyki rockowej, jest z całą pewnością Metallica. Ci giganci rocka pomimo upływu lat, nie myślą o tym aby przestać nagrywać doskonałych albumów i zdumiewać swych fanów.

Bardzo ciężki brzmienie gitar oraz specyficzny wokal front mana grupy to połączenie, dzięki, któremu metallica jest legendą thrash metalu. Dla młodzieży dopiero uczącej się rocka, metallica jest ważną podstawą, na której również bazowały i wciąż bazują inne grupy. Koncerty tego zespołu, to zawsze spektakularne widowiska, do udziału w których nie trzeba szczególnie namawiać.przejrzyj ofertę wizytówki nowy sącz wizytówki nowy sączZarówno wejściówki na ich koncerty jak również wciąż tworzone albumy grupy sprzedają się świetnie, potwierdzając tym samym wielkość tych muzyków.