Jak rozwiązać konflikty w małżeństwie

Obecnie coraz częściej dochodzi do rozwodów. Przyczyn jest bardzo dużo. Zaliczają się do nich między innymi niezgodność charakterów, niewierność, nałóg alkoholowy, awantury na tle finansowym, zły stosunek do rodziny czy też niedosyt seksualny. Acz obecnie zasadniczą przyczyną rozwodów jest tło finansowe- coraz częściej ludzie są wyrzucani z pracy, młode osoby nie mogą jej zdobyć, a gdy już się ją ma to na ogół zarobki nie są stosowne do realizowanej pracy. Warto, wtedy skorzystać ze wsparcia psychologa na przykład wpisując do wyszukiwarki hasło gabinet psychoterapii Kraków.

kobieta

Autor: martinalanotte
Źródło: http://www.flickr.com

Aczkolwiek nierzadko jest on jedynym i słusznym rozstrzygnięciem. Statystycznie dużo częściej rozwodzą się pary, u których istnieje spora różnica wieku.

Podoba Ci się ten tekst? Jeżeli masz chęć zdobyć większą ilość informacji, odszukaj www, które posiada równie interesujące informacje.

Przesłanki ostrzegawcze mówiące o tym, że coś fatalnego dzieje się w naszym związku małżeńskim to między innymi:
– brak kompromisu- zamiast szukać rozwiązanie szukamy winowajcy,
– częste spory z błahego powodu,
– zbliżenia małżeńskie wyłącznie z musu,
– robienie sobie na złość,
– uczucie żony lub męża, że lepiej jest jak drugiej osoby nie ma w domu.

W ocaleniu związku małżeńskiego może pomóc nam psychoterapia Kraków. Będzie ona owocna wtenczas, pod warunkiem, że obie strony będą zainteresowane pracą nad polepszeniem swojego związku. Aczkolwiek statystyki pokazują, że około 25% par po 5 latach terapii i tak rozwiodło się. Z reguły były to pary, które zbyt późno zaczęły terapię. Dużo jest gabinetów psychologicznych, w których możemy przejść taką terapię. dobry psycholog Kraków prócz terapii małżeńskich proponuje ponadto profesjonalną pomoc psychologiczną, rozmaitą ofertę szkoleń i warsztatów psychoedukacyjnych jak również psychoterapię. Skutkiem dobrej terapii małżeńskiej jest to, że małżonkowie potrafią ufać i polegać na sobie, cieszą się z odczuć erotycznych, potrafią ze sobą współpracować, doskonale się dogadują, mogą polegać na sobie w każdej sprawie.