Karnety na prezent

Okres świąt jest czasem wzmożonej aktywności na poczcie. Mechanizm ten najłatwiej zauważyć zwłaszcza wśród ludzi pokolenia naszych babć i dziadków, którzy nie nie umieją korzystać z nowoczesnych mediów. Ślą oni zatem kartki okolicznościowe i kartki bożonarodzeniowe, a oprócz świąt także kartki urodzinowe. Zawsze wydaje nam się to przestarzałe, konserwatywne, proste i nieestetyczne, gdy np. mamy na myśli kartki ręcznie robione.

Zdecydowanie przeczytaj atrakcyjny news na ten temat. Nie pozwól się wyprzedzić innym! Polepsz swoją wiedzę na to zagadnienie.

zaproszenia ślubne

Źródło: http://www.waszezaproszenia.pl/

Przyzwyczajenia starszych osób często wydają się nam irytujące, psują nam plany swoją staroświeckością, powolnością. Ale czy nie warto się zastanowić nad dobrymi stronami życia w zgodzie z tradycją i staroświeckości?

Jedną z przedstawianych za chwilę zalet jest otrzymanie z okazji swojego święta bardzo ładnej kartki urodzinowej, może nawet kartki ręcznie robionej. Każdego bowiem ucieszyłoby wrócenie do domu po trudnym dniu pracy i odebranie w skrzynce pocztowej dowodu na to, że jesteśmy komuś bliscy w postaci kartki urodzinowej? Może czasem najważniejsze są słowa, ale, szczególnie gdy nie możemy być w danej chwili blisko z kimś ważnym, to jeden z najbardziej namacalnych dowodów, że ktoś chciał zadbał o nas i wciąż o nas pamięta. Gdy, jak wiele rodziców w dzisiejszych czasach, emigrujemy za pracą i dostaniemy kartki bożonarodzeniowe od kochającej rodziny, czy może być coś bardziej poruszającego?

Tort urodzinowy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Ktoś możne powiedzieć, że to dalej zbyt proste i staroświeckie, a do tego przepełnione ckliwością, ale okazałby się ignorantem. Przejście się na pocztę udowodni mu, że jest w błędzie. Nie mówimy tutaj już o księgarniach, czy specjalistycznych sklepach papierniczych. Można nabyć tam nie tylko słodkie kartki ślubne, czy religijne kartki bożonarodzeniowe, ale wybór jest większy, w tym kartki ręcznie robione. Nie musimy kupować kartek standardowych. W ofercie sklepów znajdziemy przeróżne: pełne obrazków komicznych i absurdalnych, śmiesznych, czy będące reprodukcjami dzieł znanych artystów. Czyli: do wyboru, do koloru. Może więc warto zastanowić się nad osobami, o których ostatnio mniej pamiętaliśmy, a kartka okolicznościowa byłaby najlepszym sposobem do odnowienia znajomości z nimi.