Rock to typ muzyki jaki posiada bardzo dużo znakomitych kapel

Rock, to muzyka, jaka w obecnych czasach mimo popularnej elektroniki, nadal preferuje głównie żywe instrumenty. Jak najbardziej jest to bardzo duży atut, który wpływa na to, że sporo osób chętnie słucha tej muzyki. Oczywiście jak każdy inny gatunek muzyczny, tak też rock prezentuje różne odmiany. Jest to wywołane zróżnicowanym spojrzeniem na określony gatunek muzyczny i tak również w przypadku rocka jest wielu artystów, którzy wykonują utwory rockowe w różnorodnym brzmieniu.

gitarzysta

Źródło: http://www.morguefile.com/
Led Zeppelin, to zespół, który jest pionierem hardrocka, a więc rocka w wydaniu znacznie bardziej energicznym, mocnym. Jest to zespół, który (szczegółyna ten temat: adres tej strony) aktywnie działa na rynku muzycznym i już od kilku lat podbija sceny wszystkich krajów świata, począwszy od Azji, a skończywszy na Ameryce. Jest to zespół, który jak każda inna grupa rockowa, opiera swą twórczość na żywych instrumentach. Jednak w utworach tego zespołu istnieje okazja usłyszeć dźwięki, które zdecydowanie wyróżniają twórczość tych artystów od innych grup rockowych. Głównie jest to można rzecz twórczość, która stosuje praktycznie do granic możliwości potencjał gitary, jak też innych instrumentów, które angażowane są do nagrywania określonych utworów. Led Zeppelin, złożony jest z doświadczonych artystów, co także jest możliwość nie tylko zobaczyć, lecz zwłaszcza usłyszeć zarówno w muzyce, jak i w wokalu, który niezwykle podkreśla wszystkie kompozycje tego zespołu. Z pewnością jest to pewnego rodzaju symbol hardrocka, który już teraz zyskał sławę i uznanie w opinii fanów, ale też znawców od takiego gatunku muzycznego.

Black Sabbath, to kolejny zespół, który zalicza się do gatunku rocka. Jednak tą grupę istnieje szansa usłyszeć także w piosenkach heavy metalowych. Zdecydowanie jest to jeden z niewielu zespołów, który tak odważnie miesza dane odmiany rocka z heavy metalem. Zespół ten obecnie nie występuje już na wielkich koncertach. Istnieje możliwość od czasu do czasu usłyszeć w radiu piosenki tego zespołu, jaki przecież jest żywą legendą heavy metalu, jak również rocka, gdyż jak już wspomniano zespół ten można powiedzieć, że poruszał się po pograniczach tego gatunku. Oczywiście artyści tego zespołu, są fanami mocnych brzmień, ale także jest szansa w ich utworach usłyszeć bardziej progresywne brzmienia, jakie przedstawiają pewną głębię odnoszącą się do brzmienia gitarowego.