Japonia to nie tylko sushi!

Autor: Chroma i Kai

Na pewno wszyscy znają filmy z Dalekiego Wschodu, w których żółtoskórzy wojownicy pojedynkują się na charakterystyczne miecze. Każdy historyk może potwierdzić, jak ważny był dla samuraja jego miecz.

Wpis, który właśnie masz przed sobą jest pełny absorbujących danych, jednak jeszcze zweryfikuj informacje (https://www.leaderlogistics.pl/transport-miedzynarodowy/) omawiające analogiczną kwestię tutaj.

Zwykle japoński zbrojny wykuwał go sam i zgodnie z legendami mieścił w sobie ten miecz fragment duszy wojownika. W rękodziele z tego wyspiarskiego państwa mocno udoskonaliła się sztuka wykuwania najznakomitszych ostrzy. Do dzisiaj da się dostrzec to w kuchni – noże japońskie są doceniane na całym świecie.

Gdy będziesz potrzebować dodatkowych informacji na wątek poruszany w opisywanym poście, to wejdź tu chmura obliczeniowa – z pewnością te materiały też Cię zaciekawią!

Mistrzowie gotowania i pomocnicy kuchenni lubią ich dokładność, trwałość, wygodę i niezawodność.

Najistotniejsze narzędzie w kulinariach to nóż szefa kuchni. Ma układać się wygodnie w ręce, być zaostrzony i niezawodny. Japońskie noże tego rodzaju są wykuwane zwykle ze stali węglowej, damasceńskiej lub niklowej. Technika wykuwania w kuźni mocno przypomina sposób wyrabiania ostrzy samurajskich, gdyż zasadza się na skuwaniu wielu warstw metalu. Profesjonalne ręczne wykuwanie ostrzy sprawia, że są one niezwykle praktyczne i trwałe. Gdy raz weźmiesz w rękę taki nóż, zanotujesz wielką różnicę. I od razu usuniesz z kuchni banalne ostrza produkowane seryjnie. Noże japońskie są wyrabiane z pasją japońskiej historii.

Szanujący się mistrz patelni musi umieć posługiwać się wieloma rodzajami noży. Niezły zestaw ostrzy powinien posiadać sztućce pasujące do różnorakich rodzajów pożywienia. Rdzennie japońskie są rzecz jasna noże do sushi. Nie obejdzie się bez nich każdy szanujący się szef kuchni, chcący podawać ten fantastyczny wytwór kuchni Dalekiego Wschodu. W szufladzie powinny znaleźć się ostrza do serów, noże do darów morza (mocno przydatne w przypadku ościstych ryb), ostrza do kawałkowania warzyw, specjalne noże do wędlin. W sklepach możemy znaleźć japońskie noże naprawdę do każdego przeznaczenia. Do najpopularniejszych marek należą: Tojiro, Taisan i Sakon Shiraume . Ceny są znacząco większe od cen ordynarnych, produkowanych fabrycznie noży. Za solidność się płaci, to stare powiedzenie. A ile konkretniej? Aby nabyć porządny japoński nóż, musisz wybulić od tysiąca złotych wzwyż.

Źródło: www.SmakProstoty.pl