Guns n roses ma miejsce wśród legendarnych zespołów rockowych

Rock od bardzo dawna jest muzyką, która pozyskuje tysiące wielbicieli na całym świecie. Ten gatunek muzyczny miał i wciąż ma niezwykle duży wpływ na młode pokolenie, które się nim interesuje. Uważa się niejednokrotnie, że jest to muzyka buntowników, którzy nie zgadzają się z powszechnie obowiązującymi na świecie zasadami.

Zespoły, które na dobre zapisały się w kartach historii muzyki rockowej, nierzadko stawały się symbolami tego rodzaju buntu. Strój i styl zachowania muzyków takowych grup, nie pozostawiał jakichkolwiek złudzeń, iż interesują ich konwenanse. Co więcej, najważniejsze w tym wszystkim ostre gitarowe brzmienie zespołów rockowych, spowodowało że młodzi ludzie we wszystkich zakątkach świata niemal natychmiast pokochali ten gatunek muzyczny i zostali wiernymi fanami ciężkich dźwięków.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/

Jedną z większych legend rocka jest z całą pewnością zespół guns n roses, którego przeboje do teraz zachwycają tych starszych i trochę młodszych wielbicieli. Członkowie grupy, grali ze sobą od 1985 roku, a już po dwóch latach zdołali wydać swój debiutancki album. Dzięki doskonałemu doborowi singla promującego cały krążek, płyta niemalże od razu stała się międzynarodowym bestsellerem. „Sweet Child O’Mine” dla sporej grupy osób stał się niemalże hymnem, który wciąż jest puszczany przez stacje radiowe. Do roku 1993 guns n roses nagrało jeszcze dwie płyty, po których nastąpiła bardzo nieoczekiwana i długa przerwa. Zespół powrócił do grania niemal 10 lat później, ale z oryginalnego składu pozostał jedynie wokalista guns n roses, który nie powalił wiernych wielbicieli swoją kondycją.

Z wszystkich członków starego składu grupy, osobą cieszącą się największą popularnością oprócz wokalisty, był bez wątpienia gitarzysta nazywany slash. Jego niezwykłe zdolności muzyczne a także bardzo specyficzny wizerunek spowodowały, że natychmiast stał się ulubieńcem publiczności. Dzięki swojemu niewątpliwemu talentowi i charyzmie, które poruszały nie tylko kobiety, slash znakomicie poradził sobie po odejściu z zespołu. Zakładał zarówno swoje grupy jak też występował gościnnie z innymi muzykami.

Nawet teraz młodzi miłośnicy muzyki rockowej, którzy dopiero zagłębiają się w klasyki tego gatunku z łatwością rozpoznają długie, kręcone włosy i cylinder, z których to właśnie słynie slash. Jest to dowód na to, iż ewidentnie już w tym momencie jest on wielką legendą muzyki rockowej.