Warto poznać żydowską kulturę i historię

Dużo rozprawia się rzecz jasna o polskich szkołach, bo to przede wszystkim do nich chodzą nasze dzieci.

Coraz częściej opowiada się także o szkołach angielskich, w których wszystkie lekcje są wykładane właśnie w tym języku, a chodzi tutaj głównie o jego dokładniejszą naukę, tak aby w późniejszych latach znacznie bieglej się nim posługiwać, a co się z tym łączy, by też mieć większe możliwości na znalezienie ciekawej oraz pociągającej pracy.Możemy zapisać dziecko do żydowskiej szkoły
Mimo wszystko tak naprawdę dość niewiele ludzi rozumie, że istnieje szkoła Żydowska we Wrocławiu. Otwarta w 1997 roku przez znanego działacza żydowskiego Jerzego Kichlera razem z rabinami oraz fundacją, raduje się obecnie sporym zaciekawieniem.

zdjęcie

Autor: Marian Schmidt
Źródło: Marian Schmidt

Najpierw mieściła się w mieszkaniu, następnie wykupiono jeszcze jedno piętro, w pewnym momencie uczniów było tak sporo, że zostali oni przeprowadzeni do budynku w którym kiedyś także mieściła się szkoła (zobacz również podstawowa szkoła terapeutyczna) żydowska podstawowa. W tym momencie szkoła ta swoją placówkę posiada w starej willi będącej własnością dwóch braci architektów, którzy są żydowskiego pochodzenia.

Sama wiedza to nie wszystko
Poza tradycyjną wiedzą, jaką uczniowie głównie zdobywają w szkole, tutaj kładzie się także duży nacisk na wrażliwość i talent. Są one kształtowane, do każdego ucznia podchodzi się indywidualnie oraz jeśli tylko ma on jakieś trudności z poznawanym produktem czy z późniejszym rozwijaniem swoich umiejętności, to zawsze ma możliwość liczyć na wsparcie ze strony wspaniałych nauczycieli. Koniecznie należy powiedzieć, że szkoła pokazuje wartości w zgodzie ze swoją nazwą, która w języku żydowskim oznacza „pokój wam” – czytaj więcej na

Zapoznajmy się z jej programem
Kiedy stwierdzimy, iż to odpowiednie miejsce dla naszego dziecka, kiedy kultura żydowska jest nam bardzo bliska oraz pragniemy, żeby nasze dziecko nie tylko zdobywało wiedzę, lecz również by wraz z innymi kolegami oraz gronem pedagogicznym poznawało żydowskie święta, to z pewnością przynależność do tej szkoły będzie najcudowniejszą decyzją, jaką będziemy mogli powziąć odnośnie jego nauczaniem.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź tutaj (https://super-edu.pl/korepetycje) podobne materiały – one także są warte zainteresowania.

Zwłaszcza, iż poza jego umysłem, właściwie kształtowany i rozbudowywany będzie także jego duch, jak oraz wartości, które będzie szanował.