Na urlopie w Nasze porady na przygotowanie udanej wycieczki

Poszukując miejsca do spędzenia urlopu, mieszkańcy Polski zazwyczaj wybierają małe miejscowości wypoczynkowe, szczególnie nad morzem i w górach. Tego rodzaju ośrodki w zasadzie całkowicie utrzymują się z turystyki – wyrabiania i handlu pamiątkami, pracy w restauracjach i hotelach.

Ciekawą alternatywą do tego typu wypoczynku jest spędzenie wczasów w większym mieście, w którym odwiedzający nie są otoczeni przez kramy z upominkami, noclegi są tańsze a żywność lepszej jakości. Najważniejszą zaletą takiego typu wyjazdów jest duży wybór sposobów spędzania wolnych chwil.

Małopolska zaprasza turystów

Kraków

Jednym z najbardziej urokliwych miast turystycznych jest Kraków. Jest to drugie pod względem powierzchni miasto w kraju, posiada więc dobrą bazę miejsc noclegowych i bardzo dużo restauracji. Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „noclegi w Krakowie”, można uzyskać bardzo wiele ofert noclegowych. Poza dobrą bazą noclegową, Kraków oferuje cały szereg atrakcji turystycznych – liczne obiekty zabytkowe, pomniki, budynki oświatowe z Uniwersytetem Jagiellońskim na czele. Oprócz tego wypoczynek w mieście gwarantuje udział w wydarzeniach kulturalnych – teatry, kina, opery. Z uwagi na dogodną komunikację kolejową, jest to także wspaniała baza wypadowa do wycieczek w góry. Niedaleko znajdują się oprócz tego piękne, turystyczne ośrodki – Wieliczka czy Wadowice.

A może nad morze?

Jeśli jednak preferowany jest wypoczynek nad morzem, można powiązać tę rozrywkę z pouczającym zwiedzaniem, na miejsce docelowe wybierając decydując się na Sopot. Jest to miasto położone w centrum Trójmiasta, będące jednocześnie najlepszym wizualnie miejscem w regionie. Noclegi w Sopocie nie są wcale droższe od tych w małych miejscowościach, a opcji spędzenia wolnych chwil są znacznie szersze. Sopot dysponuje piękną architekturą, dzięki czemu jest bardzo przyjazny dla zwiedzających.

Oprócz typowych możliwości spędzenia wakacji – w kinie, na plaży, w galerii sztuki, dobrze jest zapoznać się z miejscową ofertą klubów nocnych i pubów. Sopot jest znany w całym kraju z bogatego życia nocnego. Każdy odwiedzający może znaleźć tam coś dla siebie – są bowiem kluby serwujące wysokiej jakości piwo, kluby muzyczne puszczające różnorodną stylistycznie muzykę i kluby taneczne.