Krynica lub Zakopane na urlop dla dwojga

zakochani

Autor: nattu
Źródło: http://www.flickr.com

Czy romantyczna wycieczka we dwoje ku Rzymowi, Paryżowi lub Hiszpanii? Zdecydowana część z naszych rodaków nie ma takiego przekonania. Sprzeciw wobec powiązania miłości z wypadami zagranicznymi wynika przy tym nie tylko z dotykających nas problemów finansowych, ale także z przeświadczenia o tym, że Polska potrafi być także romantyczna. W okresie zimowym najlepiej zobaczyć to odwiedzając jeden z kurortów; szczególnie atrakcyjne z punktu widzenia zakochanych wydają się głównie Krynica a także Szklarska Poręba.

Idealne dla zakochanych noclegi w Krynicy to propozycja przeznaczona głównie z myślą o ludziach nastawionych na aktywny wypoczynek; mające blisko 12 tysięcy mieszkańców miasteczko położone w Beskidzie Sądeckim jest jednym z tych, w jakich nie można się nudzić. Zdecydowana część gości przyjeżdża tu po to, aby oddać się białemu szaleństwu, miejscowa ludność jest jednak zakochana przede wszystkim w hokeju na lodzie. Wizytę w Krynicy można także poświęcić temu, aby przekonać się, z jak niezwykłym sportem mamy w jego przypadku do czynienia. Wieczór wykorzystuje się tu na ogół na spacery po ogrodzie zdrojowym, będącym jednym z najładniejszych pomników przyrody w Szczawnicy niezależnie od pory roku.

Nudzić nie będą się także pary, decydujące się na noclegi w Szklarskiej Porębie głównie, jeśli są zakochanymi miłośnikami motoryzacji. Jednym z największych atutów tego miasteczka, umiejscowionego w ujściu rzeki Kamiennej na stokach Gór Izerskich i masywu Karkonoszy jest jego lokalizacja. Kilka dni w Szklarskiej Porębie jesteśmy w stanie także wykorzystać na to, aby złożyć wizytę w pobliskich Niemczech i Słowacji. Nie jesteśmy w stanie jednakże nie docenić tego, że również w samym miasteczku nie da się zanudzić. Kwitnie tu turystyka piesza, a i entuzjaści nart także nie będą czuli się skrzywdzeni. Wielkim plusem Szklarskiej Poręby jest również sposobność wybrania pobudzających wyobraźnię spacerów, to bowiem właśnie w tym mieście znajdują się naturalne wodospady o jakich przecież nie można wspominać jak o rzeczach typowych dla polskiego krajobrazu.

Źródło: