Jesteś smakoszem kawy? Niezbędna ci kawiarka włoska

Nie możesz wyobrazić sobie porannego szykowania bez wybornej kawy? Po południu również z pewnością uwielbiasz odetchnąć z filiżanką małej czarnej, dlatego powinieneś przemyśleć zakup kawiarki włoskiej.

atrakcyjne ceny

Autor: Alexander Kolosov
Źródło: http://www.flickr.com
Kawiarki włoskie pozwalają w łatwy sposób zrobić znakomitą kawę. Składają się z podstawki, lejka, w który wsypujemy kawę oraz z czajniczka. Najpierw wlewamy wodę, uważając, by nie przekroczyła wyznaczonego poziomu.

Nie możesz się doczekać następnych intrygujących wpisów na ów temat? Mamy do Ciebie świetną wiadomość – kliknij po więcej (http://marmex.pl/) w poniższy link i delektuj się tekstem.

Najlepiej używać wody filtrowanej, dzięki temu uchronimy się przed kamieniem. Następnie nasypujemy kawę do lejka, ale nie należy jej ubijać.

To ważne, ponieważ niejedna osoba ma nawyk ubijania utrwalony z ekspresów – tutaj starczy wyłącznie wyrównać powierzchnię zmielonych ziarenek oraz otrzepać to, co zostało na krawędziach – click here.

Opublikowany tekst Ci się podoba? To odwiedź serwis whisky, a znajdziesz większą ilość podobnych informacji, które również będą ciekawe.

Później przykręcamy czajniczek do wspomnianej podstawki oraz ustawiamy wszystko na kuchence. Trzeba pamiętać, że podgrzewamy wyłącznie dno kawiarki, a nie jej boki, gdyż w taki sposób szybko przypalimy jej rączki. Po kilku minutach, nim kawa się zagotuje, zabieramy ją z palnika. Jeżeli przez rozkojarzenie zagotujemy kawę, nabierze niemiłego, kwaśnego posmaku, dlatego będziemy musieli zaparzyć ją jeszcze raz. Trzeba dodać, że odróżnia się 2 warianty kawiarek. Pierwszy typ to kawiarki włoskie z aluminium. Z tego tworzywa powstała pierwsza kawiarka, jednakże aluminium ma zasadniczy mankament, a mianowicie nie może być używane na kuchenkach indukcyjnych. Drugim typem kawiarki są kawiarki ze stali. Tych produktów można używać na różnego rodzaju kuchenkach, dlatego są bardziej uniwersalne. Warto jest się nad nimi zastanowić, gdyż pozwalają na przyrządzenie kawy o równie przyjemnym zapachy, co w kawiarce aluminiowej. Kawiarki odróżniają się między sobą również ich wielkością – jeżeli pijemy kawę sami albo we dwoje, nie kupujmy takiej, w jakiej przygotujemy kilkanaście filiżanek, gdyż nie pozwalają na zrobienie mniejszej ilości kawowego napoju.

Kawiarki włoskie zyskały już duże grono miłośników, a nawet stanowią konkurencję dla nowoczesnych ekspresów. Jeśli ty również chciałbyś napić się doskonałej kawy oraz poczuć jej prawdziwy aromat, powinieneś zdecydować się na odpowiednią kawiarkę. Z pewnością nie będziesz żałować nowego nabytku do kuchni, a codzienne ranki będą jeszcze przyjemniejsze.