Borelioza – dolegliwość wywołana poprzez ukąszenie kleszcza, również przez niego przenoszona.

Udając się na wycieczkę do lasu koniecznością jest staranne przygotowanie się do tego. Zatem co trzeba zabrać ze sobą . Odpowiedni ubiór będzie to podstawa, doskonałym rozstrzygnięciem będą dresy jak i adidasy.

Albowiem liście drzew jest to dogodne miejsce dla wszelkiego typu owadów trzeba ochronić także swoją głowę poprzez ubranie czapeczki z daszkiem albo chustki. Jak wiemy drzewa w lesie będą doskonałym środowiskiem naturalnym dla kleszczy. A te dla człowieka będą wprawdzie niebezpieczne.

Po skończonym spacerze w lesie należy nadzwyczaj dokładnie zobaczyć miejsca, w jakie kleszcze najżwawiej są w stanie się wpić. Tymi miejscami będą miejsca za uszami, szyja jak i okolice intymne. Czemu jest to takie istotne? A więc kleszcze mogą spowodować bardzo ciężką chorobę nazywaną borelioza. Czym się cechuje a także w jaki sposób można się z niej wyleczyć? Borelioza będzie chorobą wywołaną przez ukąszenie kleszcza. Zazwyczaj oznaki są takie jak w przypadku grypy, to znaczy wysoka temperatura, ból gardła bądź głowy, tiki mięśni a także wiele innych.

Kliknij bez obaw tu a przekonasz się, że w najświeższym źródle (http://hipokrates-olesnica.pl/) opublikowano niesamowicie ciekawe informacje. One również są emocjonujące.

Choroba kształtuje się przez kilka tygodni (od jednego do trzech) od momentu kiedy kleszcz ukąsi.

sprawdź tę stronę

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Leczenie owej choroby bywa bardzo ciężkie i długotrwałe. Nieraz kuracja obejmuje nawet półtora roku (tyle trwa w najcięższych przypadkach) tymczasem zazwyczaj leczenie trwa kilka tygodni. Kuracja jest to głównie antybiotykoterapia, innymi słowy dawkowanie antybiotyków przez konkretny czas. Zazwyczaj leczenie antybiotykami odbywa się przez paręnaście dni, gdyż aplikowanie tego rodzaju leku może spowodować ubytek na zdrowiu (zobacz swiat leku) pacjenta. Od czego zależny jest czas aplikowania antybiotyku – zobacz. Otóż uzależniony będzie on od stadium boreliozy jak i okresu, w którym została ona odkryta u pacjenta.

Jak najbardziej każdy przypadek zachorowania jest różny, zatem konieczne będzie ustalanie indywidualnych dawek a także okresu aplikowania antybiotyku pacjentowi. Jak można zauważyć borelioza jest to choroba, z którą należy jak najżwawiej zacząć walczyć. Dzięki wczesnym wdrożonym postępowaniom jest się w stanie w dużym stopniu skrócić okres terapii antybiotykowej, jak również okres całej kuracji tejże choroby. Boreliozy nie należy ignorować, bo może spowodować śmierć pacjenta.