Na bakier z niepłodnością

Problem niepłodności jest jednym z najpoważniejszych problemów współczesnego świata. niepłodność oznacza niezdolność do rozmnażania się i może się objawiać niezdolnością do zajścia w ciążę lub jej utrzymania przez kobietę. W tym drugim przypadku korzystne w uniknięciu mogą okazać się badania prenatalne, czyli diagnozowanie płodu.

Klinika leczenia niepłodności

Źródło: www.gyncentrum.pl

Niepłodność może dotyczyć kobiety, mężczyzny lub obojga. Niedawno problem ten został uznany za problem cywilizacyjny; obecnie jego skala powiększa się ze względu na powszechnie wzrastający poziom stresu, zanieczyszczenia przyrody i prowadzenie niewłaściwego trybu życia. Niepłodności nie wolno mylić z bezpłodnością, która oznacza permanentną niezdolność do rozmnażania się, wywołaną na przykład brakiem narządów rozrodczych.

Diagnostyka
Diagnostyka niepłodności jest bardzo ważna. Należy przeprowadzić badania prenatalne badania prenatalne wrocław o tym charakterze w przypadku, gdy kobieta pomimo usiłowań nie zachodzi w ciążę przez rok przy określonej częstotliwości aktów płciowych, bez stosowania antykoncepcji. Bezpośrednią przyczyną występowania niepłodności są rozmaite schorzenia. Najczęstszą z nich jest cukrzyca, na którą chorują zarówno mężczyźni jak i kobiety i stać się przyczyną niemożności posiadania potomstwa. Inne prawdopodobne powody to impotencja u mężczyzn czy przedwczesna menopauza u kobiet. Diagnostyka umożliwi określenie powodu wystąpienia dolegliwości i ustalenie szans na zapłodnienie.

Terapia
Badanie niepłodności to temat na dzień dzisiejszy niezwykle chętnie podejmowany, również ze względu na łączące się z nim kwestie sporne natury etycznej. Sposób terapii zależeć będzie od określonej przyczyny problemu. Może się odbywać przy pomocy lekarstw w celu regulowania owulacji. W sytuacji niedrożności dróg rodnych konieczne bywają zabiegi chirurgiczne. Najszerzej znanym i często omawianym sposobem walki z niepłodnością jest jednak zapłodnienie in vitro, zwane również pozaustrojowym. Polega ono na dokonaniu połączenia jajeczka z nasieniem poza ciałem kobiety, a następnie wprowadzeniu zapłodnionej komórki do organizmu. Kontrowersje związane z takim zapłodnieniem wynikają przede wszystkim ze stanowisk części kościołów, które się tej metodzie sprzeciwiają. Istotny jest też aspekt przechowywania nadliczbowej ilości komórek oraz wykorzystywania ich do celów innych niż zapłodnienie i umieszczenie w organizmie kobiety.

Źródło: Gyncentrum