Atrakcje i ciekawostki na Dolnym Śląsku, jak szukać kwater w tym rejonie.

Dolny Śląsk jest jednym z najciekawszych pod względem turystyki regionów Polski. Proponuje zarówno bogatą przyrodę, jak też wiele zabytków i ciekawych miejsc do zwiedzania. Mogą tam znaleźć coś dla siebie miłośnicy aktywnego wypoczynku, ale również osoby chcące zobaczyć coś interesującego i miło wykorzystać czas.

Leżące na południu kraju góry w zimie proponują bardzo dobre warunki do uprawiania różnych sportów zimowych. W okolicy jest sporo narciarskich tras i wyciągów, ale teren ten doskonale nadaje się też na narciarstwo biegowe.

Noclegi

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei letnia pora to okres wycieczek pieszych i rowerowych – i tu również jest dostępnych wiele tras, na których można przyjemnie spędzić długie godziny. Przebywając na Dolnym Śląsku nie można zapomnieć o wspaniałych zabytkach – na tym terenie zbudowano parę wyjątkowych zamków, liczne obiekty religijne, a także stolica Dolnego Śląska, czyli Wrocław. Wyjazd do tego miasta to co najmniej kilka dni intensywnego zwiedzania, chociaż część osób twierdzi, że jednak potrzeba dużo więcej czasu, aby dokładnie poznać to piękne miasto.

Biorąc pod uwagę ilość atrakcji, jakie oferuje Dolny Śląsk, to można tam się udać przynajmniej na parę dni. Ten właśnie rejon ma bardzo dobrze rozwiniętą ofertę noclegową, więc przeważnie nie będzie problemu z wyszukaniem kwatery jak Stara Stołówka w Brzegu Dolnym. Dużo miejsc noclegowych znajduje się w najbardziej popularnych miastach tego rejonu, takich jak Wrocław, Karpacz czy Szklarska Poręba. Lecz z powodu dużej popularności tych miejsc są one dość drogie, z tego też powodu też wielu turystów woli wybrać inną opcję.

Znajdują oni nocleg w jednym z mniejszych miasteczek w okolicy największych kurortów i wykorzystują je w charakterze bazy wypadowej do zwiedzania okolicy. Dużą popularnością cieszą się na przykład noclegi w Brzegu Dolnym (polecamy), miasteczko to jest położone raptem dwadzieścia kilometrów od Wrocławia, a będzie w nim dużo taniej. Oferuje ono nie tylko szeroką propozycję kwater, ale także zaplecze gastronomiczne – na odwiedzających czekają liczne restauracje, knajpy oraz bary.