Jak tworzone są nadruki na koszulki

Na dzień dzisiejszy prawdopodobnie nikt nie wyobraża sobie towarów sklepu z ubraniami bez ubrań z nadrukami. Nadruki wykonuje się w większości przypadków na bluzkach, zarówno damskich, jak i męskich. Do ich tworzenia używane są zazwyczaj maszyny sitodrukowe. Nadruki tego typu mogą mieć najróżniejszą tematykę. Tworzy się je w każdym kolorze, a ich gatunek jest coraz lepszy w miarę, jak ulepszana jest technologia. Jakiś czas temu koszulka z nadrukiem oznaczała pranie na lewej stronie i w niewielkiej temperaturze, a mimo to często nadruk niszczył się. Rozwój maszyn przyniósł ze sobą poprawę jakości nadruków. Produkowanie ich jest ostatnio niezwykle popularne. Można to obserwować na przykładzie fraz takich jak „maszyna do sitodruku na koszulkach cena”, wpisywanych w wyszukiwarki internetowe. Umożliwia to także zorientowanie się w kosztach takiego przyrządu.

Rodzaje nadruków
Nadruki na koszulkach i innych częściach odzieży to przede wszystkim metoda na reklamę. W dawniejszych czasach posiadanie koszulki z symbolem danej firmy oznaczało prestiż. Od pewnego czasu bardzo chętnie wybierane są koszulki z nadrukami grup muzycznych. Działa bardzo wiele sklepów, także w sieci, sprzedających T-shirty grup muzycznych. Szczególnie intensywnie obserwować można ten trend na przykładzie wykonawców rockowych i metalowych. Sami wykonawcy zarabiają dodatkowe sumy, sprzedając swoje gadżety na trasie oraz przez Internet. Koszulki z nadrukami stały się więc w pewnych kręgach czymś kultowym. Maszyna do sitodruku na koszulkach cena jest więc narzędziem niezwykle potrzebnym. Powszechne jest także umieszczanie na częściach odzieży logo przedsiębiorstw i produktów. Koszulki tego typu najczęściej również utrzymane są w barwach charakterystycznych dla danej firmy.

Metoda Tworzenia

Technika sitodrukowa opiera się na użyciu szablonu w dowolnej formie oraz sita. Po nałożeniu barwnika używany jest jest tunel suszący. W większości przypadków farba (sprawdź farba tablicowa jeger opinie) aplikowana jest w kilku warstwach, by produkt był bardziej trwały. Do wykonania formy drukowej używa się rozmaitych materiałów|wykorzystuje się różne. Uzależnione jest to najczęściej od oczekiwanego efektu i od rodzaju i wymiarów nadruku. Istotny jest również typ nawierzchni, na której rysunek ma się znaleźć i jej kształt.

Więcej wiadomości na: . Nadruki (zalecamy tą stronę)

Źródło: