Urokliwe polskie miasta

Ząbkowice Śląskie, Dolny Śląsk

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl
O wspaniałym urlopie marzymy przez cały rok. Więc należy nam się zasłużony odpoczynek. A czas urlopowy już niedługo. Foldery biur podróży pełne są zapierających dech w piersiach zdjęć zagranicznych ośrodków wczasowych. Zanim po raz kolejny wybierzemy pobyt za granicą, pomyślmy o naszym kraju. Może nie ma potrzeby wyruszać aż tak daleko, by dobrze wypocząć?

Pozazdrościliśmy Włochom ich wspaniałych miasteczek, pełnych wąskich uliczek, głośnych i pełnych życia! A tymczasem w naszym kraju jest dużo takich miejsc. Choć burzliwe czasy konfliktów zdemolowały całkowicie wiele polskich miast, to jednak jest, co zobaczyć i czym się chełpić. Potrzeba się spokojnie rozglądnąć. Może się okazać, że piękne miejsca są tuż obok nas. Planując wakacyjne wędrówki, pokręćmy się po bliskiej okolicy- z pewnością w pobliżu jest schowana godna podziwu perełka.

Oświetlenie ciągu komunikacyjnego

Jeśli brakuje nam możliwości na dokładne badania okolicy, postawmy na pewne punkty. Na pewno nikogo nie musimy namawiać na dłuższy pobyt w Kazimierzu Dolnym. To renesansowe miasto od lat jest magnesem na turystów. Wspaniałe położenie, malownicza okolica oraz powabny urok tego miasta dają nam odczucie, że nie chcemy stamtąd wyjeżdżać. Jeżeli jesteśmy w stanie sobie pozwolić na kilkudniowy urlop w tym mieście, to nie będzie żadnego problemu- dostatecznie łatwo odszukamy noclegi w Kazimierzu Dolnym na i nie będzie nas to kosztowało wiele.

Cudownie będziemy w stanie spędzić również urlop w sąsiadującym Sandomierzu.Ta miejscowość jest uderzająco podobne do włoskich miasteczek. Wypełnione zabytkami, pełne uroku i pełne wczasowiczów. Jest to idealna propozycja na weekendowy wyjazd. Na nasze niezmierne szczęście Polska obfituje w takie miejscowości, które chwalą się rosnącą popularnością. Cały czas jesteśmy w stanie w nich znaleźć jedyny w swoim rodzaju spokój i kojącą ciszę, o którą tak ciężko w wielkich miastach. Posiadają własną historię, niewyjaśnione sytuacje, legendy. Różne noclegi w Szczawnicy (np. z Nałęczowie, Augustowie, Kłodzku, czy Chęcinach z pewnością dostarczą nam garść przyjemnych emocji oraz na długo zapiszą się nam w pamięci, a sama podróż okaże się zdecydowanie tańszawyjazdu do Włoch.