Recenzje filmów i inne źródła

Urządzenie WD TV Live Hub

Autor: WD
Źródło: WD
Przy teraźniejszej wielkiej liczbie różnorodnych produkcji filmowych, programów telewizyjnych i kin, wybór idealnej opcji bywa problemem. W zależności od oczekiwań i upodobań ludzie zwracają się do różnych źródeł. Czasami niestety znajduje się coś nieinterlub (instalacje alarmowe – sprawdź tutaj)jącego lub też zupełnie niezgodnego z oczekiwaniami.

Komedie okazują się nieśmieszne, a horrory nie są przerażające. Gdzie więc szukać rzetelnej i satysfakcjonującej wiedzy na temat kina?

Recenzje w sieci i w prasie, adaptacje

Zdecydowanie dobrze jest zapytać o radę dobrych przyjaciół. Jeżeli widzieli dany film, są w stanie go nam polecić lub też nie, a także w razie potrzeby opowiedzieć o czym był. Kolejnym sposobem, bardzo powszechnym, jest wyszukanie w Internecie. Recenzje filmowe w sieci są różnej jakości, w zależności od portalu, na którym się znajdują. Na pewno jest ich duża liczba, co daje bardziej jasny ogląd. Poza tym na portalach poświęconych tematyce filmowej użytkownicy mogą oceniać poszczególne produkcje. Taka ocena zbiorcza oraz sporządzane na jej podstawie rankingi również stanowią pewien wyznacznik, podobnie jak zorganizowane działy według rodzajów filmów, czyli oddzielnie filmy sensacyjne, thrillery i tak dalej.

Recenzje można przeczytać także w prasie codziennej, jak i w czasopismach, zwłaszcza tych poświęconych w całości filmowi. dobrą wskazówką jest to, czy film jest adaptacją lub ekranizacją książki. Dla czytelników danej pozycji, jest to cenna podpowiedź.

Nagrody, festiwale, zwiastuny

Kolejną podpowiedzią dla poszukujących mogą być nagrody wygrane przez daną produkcję, jeśli takie były. Jeżeli kogoś interesują filmy akcji, może poczytać o nagrodach przyznanych w tej kategorii i tą drogą znaleźć właściwą pozycję.

Innym sposobem jest udział w festiwalach filmowych. Mogą być to wydarzenia ograniczone do jednego tematu (na przykład obejmujące jedynie filmy przygodowe), lub też o charakterze ogólnym. Dla fanów miłośników chodzenia do kina, zachętą do zobaczenia filmu może być jego zwiastun wyświetlony przed innym filmem. Podobnie rzecz ma się z telewizją – tam także ogląda się zwiastuny kinowe, a także programy na temat kina. Na programach wyłącznie dla dzieci znajdą się filmy dla dzieci, a także zwiastuny nowości kinowych z tego typu. lub – http://www.akm.net.pl/