Koniec ze zwykłymi papierosami, czas na elektroniczne

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Od pewnego czasu wdrożono w Polsce zakaz palenia papierosów w miejscach publicznych. Restauracje, kawiarnie i puby stały się miejscami wolnymi od dymu tytoniowego. To wspaniałe rozwiązanie. Można wreszcie wyjść wieczorem do pubu i wrócić do domu w ubraniu, które nie będzie przesiąknięte dymem. Możemy spokojnie posiedzieć i pogadać ze znajomymi bez konieczności nieustannego rozgarniania zawieszonych w powietrzu smug. Oczywiście, w większości lokali działają sale dla palaczy, więc nie mogą oni czuć się w żaden sposób dotknięci wprowadzonym zakazem. Część palaczy na pewno w związku ze wspomnianym zakazem podjęła decyzję o zerwaniu z nałogiem. Pomóc w tym może e-papieros.

Pod tą etykietką kryje się niewielkie urządzenie elektroniczne, które zastępować ma standardowe papierosy. Naturalnie jest ich już mnóstwo typów, można dokupić do nich odpowiednie preparaty mające nadawać smak, oraz dostarczające nikotynę terapeutyczną. Tego rodzaju papieros może mieć różne „moce”, w zależności od tego który preparat do niego dokupimy. Można kupić takie w ogóle bez zawartości nikotyny, aż do takich z większą jej ilością.

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

To urządzenie oczywiście jest wielorazowego użytku. Możemy używać tego sprzętu wielokrotnie. Ponieważ to urządzenie elektroniczne należy ładować jego akumulatorek, dolewać płynu a czasem wymieniać różnego rodzaju elementy na nowe, ponieważ po prostu się zużywają.

Jeżeli ta publikacja dała Ci do myślenia, to zerknij na omówienie (https://awodent.pulawy.pl/chirurgia-stomatologiczna/), które podnosi zbliżoną kwestię. Tamten post niewątpliwie także Cię zaintryguje, więc kliknij tutaj.

Elektroniczny papieros nie emituje dymu, ponieważ nic się w nim nie pali, jedynie korzystający inhaluje się właściwą mieszanką. W związku z tym nie wprowadzono żadnych ograniczeń co do użytkowania go na przykład w restauracjach. Pomimo, że samo urządzenie jest dość drogie, to jednak korzystanie z niego jest o wiele tańsze niż kupowanie normalnych papierosów, których ceny doszły już do kilkunastu złotych za paczkę.

Standardowe papierosy najprawdopodobniej nigdy całkiem nie wypadną z obiegu, jednak jeżeli chcemy zrobić cokolwiek dla swojego zdrowa i nie utrudniać dymem funkcjonowania otoczeniu warto zdecydować się na kupienie papierosa elektronicznego. Na pewno nie będziemy żałować tej decyzji, a być może spróbujemy całkowicie rzucić palenie.