Zegarki casual czy eleganckie

Zegarek na bransolecie czy pasku? Koperta kwadratowa czy okrągła? Mechaniczny czy kwarcowy? Elektroniczny czy ze wskazówkami? Jaki na bal a jaki na siłownię? Spróbujemy dać odpowiedź na te pytania.

Zegarki eleganckie

Zegarki diesel

Pojecie elegancji bywa różnorodne. Ale są ewidentne kanony. Przykładem takich popularnych eleganckich zegarków są zegarki Diesel. Otóż taki zegarek nie powinien być z wyglądu „agresywny”. Raczej wręcz dyskretny. W ładnej, nawet modnej formie i niezbyt gruby. Raczej na dobrym pasku z naturalnej skóry, chyba, że posiada estetyczną bransoletę. Można zrezygnować z datownika, nawet sekundnika, powinien jednak spełniać wszystkie walory komunikacji i czytelności. Warto, żeby wyprodukowany był z bardziej trwałych materiałów, przykładowo ze stali szlachetnej, a jeśli pozłacany to stosownie grubo, tak ażeby szybko nie stracił walorów estetycznych. Miło widziane jest połączenie dwóch barw – „żółtej” i „białej” (pozłocenia i stali). Będzie bardziej uniwersalny w dopasowaniu do ubioru posiadacza. Traktuje się aktualnie formę prostokątną jako bardziej schludną, a okrągłą jako klasyczną, niemniej jednak to kwestia indywidualnego upodobania. Koniecznie powinien być „firmowy”, najlepiej marki o ugruntowanej jakości i renomie. Każdy zegarek mechaniczny będzie grubszy od kwarcowego, ale będzie miał „duszę”. Zegarki męskie tej klasy powinny być już w miarę bardziej wodoszczelne, bez wątpienia bardziej zwracając uwagę na zachowanie ich trwałości niż dokonywanie w nich „wyczynów” pod wodą.

Zegarki Casual
Zegarek „codzienny” powinien być przede wszystkim czytelny i wygodny. Sprostać „trudom” powszechnego wykorzystywania. Być w miarę szczelny, łatwy w obsłudze, prosty w zdejmowaniu i zakładaniu i rozsądnie trwały. Nie musi być drogi, po prostu w miarę tańszy a dobry. Nie powinien być „udziwniony”. Ma przekazywać tylko niezbędne dane – datę i czas. Dobrze widziany jest sekundnik, bo w każdym momencie możemy „od ręki” stwierdzić czy zegarek działa. Zegarek z datownikiem za każdym razem będzie droższy.

Jeżeli ciekawi Cię omawiany artykuł, to bez wahania kliknij tu oraz zobacz dodatkowo inny równie zajmujący oryginalny tekst (https://mpress.pl/k/wiadomosci-polityczne/).

Nie musi posiadać szkła szafirowego, wystarczy mineralne i nie musi być firmowy, byle nie podróbka. Wśród zegarków Casual szeroki wachlarz modeli stanowią Zegarki Guess mają one atrakcyjne wzornictwo i jednocześnie są nieco tańsze od konkurencji.

Źródło: One Zero