Bajeczna zabawa pod Tatrami

Góry zimą

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Idealny moment, aby odszukać i zarezerwować sobie interesujące miejsce na bal sylwestrowy. Miesiąc przed Sylwestrem może już być za późno, by namierzyć wolne kwatery pracownicze łódź w najpopularniejszych miejscach w kraju.

A takim miejscem jest Zakopane, stolica polskich gór. Ponad wiek temu była to cicha i niewielka miejscowość, teraz to tętniący życiem kurort, który odwiedzają ludzie ze wszystkich stron świata. Od pewnego czasu góralskie pensjonaty stały się mocno popularne szczególnie wśród Rosjan. Zamożni Rosjanie goszczą tu w lipcu i sierpniu, by wędrować po tatrzańskich szlakach, a zimą radośnie szusują na nartach. Nie musisz mimo to bać się, że na Sylwestra zaklepią dostępne apartamenty w Zakopanem, ponieważ w kalendarzu wschodnim tę okazję obchodzi się dwa tygodnie po nas.

Tatry

Autor: Szift
Źródło: www.flickr.com

Nie masz pojęcia, jak znaleźć noclegi w górach? Nie warto czytać anonsów w prasie. W nich dostaniesz wyłącznie niedługi tekst o warunkach i będziesz musiał zawierzyć kilku zdaniom opisu. Współczesne technologie przynoszą dużo więcej. Poszperaj w sieci. Dużo właścicieli pensjonatów przyjęło do wiadomości, że trzeba iść za postępem i zaczęło oferować swoje miejsca noclegowe w sieci. W taki sposób obok tekstu dostaniesz do wglądu również fotografie miejscówki, co z pewnością pomoże ci lepiej wybrać.

Nie umieć powiedzieć, na co uważnie patrzeć typując pokoje na bal sylwestrowy? Po pierwsze spytaj się, czy obok opłaty za pobyt nie będzie żadnych innych opłat. Przeczytaj dokładnie, jakie są warunki mieszkaniowe – czy jest w hotelu porządne ogrzewanie (wiadomo, miesiące zimowe w górach zdarzają się bardzo surowe) i czy jest wi-fi. Jeśli właściciel pensjonatu urządza bal sylwestrowy, sprawdź, czy uczestnictwo w nim wymaga ponadprogramowej opłaty i co za to dostaniesz. Zwykle właściciele oferują wieczerzę oraz dla wszystkich kieliszek szampana na północ. Na koniec zbadaj, gdzie precyzyjnie znajduje się pensjonat i ile kilometrów jest od najlepszych lokalnych atrakcji, takich jak Krupówki.

Źródło: Eholiday.pl