Ekwipunek na wyprawę górską lub rowerową

Zbliżają się wielkimi krokami cieplejsze tygodnie, w czasie których, jeszcze przed startem wakacji, mnóstwo ludzi wyrusza na piesze i rowerowe podróże. Jest to dość dogodne z niektórych względów rozwiązanie – zagwarantowanie sobie wypoczynku, zanim na trasach górskich, biwakach i w pensjonatach zjawi się sto tysięcy wczasowiczów – jednak wymaga silnego charakteru i fizycznej sprawności, a na pewno dobrego stanu zdrowia.

Ognisko

Autor: jeffedoe
Źródło: http://www.flickr.com/photos/jeffedoe/1858612267/sizes/o/

Podstawową i zasadniczą rzeczą, o jaką trzeba zadbać, będzie sprzęt, przy którego użyciu zamierzamy się przemieszczać z punktu do punktu. O rowerach da się tworzyć grube tomiszcza – w skrócie jednak można rzec, że każdy rower do podróżowania powinien mieć dobrze naoliwione łożyska, wycentrowane koła i świeże ogumienie. Pozostałą resztę porad można przeczytać w dziesiątkach poradników, które opisują każdy detal. Co do obuwia – najlepiej, kiedy służą już nie pierwszy rok, a jeśli nie, rozsądnie rozchodzić je odrobinę przed wyruszeniem w poważną wędrówkę. Jest to konieczne, żeby uniknąć bolesnych nagniotków, jakie dowolne nowe obuwie w zasadzie gwarantuje, niezależnie od ceny. Co do kosztów natomiast – nierozsądnie jest skąpić na butach, im solidniejsza cholewka, im wygodniejsze wyłożenie wewnątrz, im trwalsza, najlepiej vibramowa podeszwa, tym korzystniej się spiszą w wędrówce. Więcej na temat: marka zamberlan.

Tym, co cenią sobie namiastkę wygodnictwa w czasie wędrówek i nie całkiem są w stanie zaufać swojemu zdrowiu, z pewnością przyda się trochę doposażenia kulinarnego. Szczególnie w trakcie zimniejszej nocy lub mokrego odcinka na trasie rewelacyjnie spisze się kuchnia turystyczna, niezastąpiona w momencie, gdy trzeba przygotować samodzielnie jakiś ciepły posiłek. Do zestawu z pewnością przydadzą się sztućce turystyczne, jakich różne rodzaje można odszukać nie tylko w sklepach ze sprzętem turystycznym, lecz także w sklepach z militariami.

Podoba Ci się taki wpis? To świetnie, jeśli chcesz poznać coś tak samo atrakcyjnego, to zapewne zainteresuje Cię też wiarygodna witryna.

sztućce turystyczne w to kompaktowe, połączone ze sobą łyżka, nóż i widelec. Zobacz: wpis.

Zestaw sprzętu, rzecz jasna, musi zmieścić się do plecaka albo sakw rowerowych, chyba że mamy ten luksus i wyruszamy z przyczepką do roweru. Należy zachować zdrowy kompromis pomiędzy komfortem, kilogramami bagażu i oczekiwaniami wobec takiej podróży. A gdy z początku stwarza to kłopot, najrozsądniej spytać o wsparcie i towarzystwo w podróży kogoś doświadczonego.