Niebanalne profile studiów – Turystyka

Każdy absolwent szkoły średniej, który planuje podjąć studia magisterskie, musi zmierzyć się z poważnym wyborem – który kierunek nauki wybrać? Jest to szczególnie ważna decyzja, dlatego, że ma ona wpływ nie tylko na kolejne kilka lat życia młodego człowieka ale również na jego późniejszą karierę zawodową i sytuację finansową. Podjęcia decyzji nie ułatwia chwiejna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w ostatnich sezonach zmienia się ustawicznie, wraz ze zmianami światowej i krajowej koniunktury.

Który kierunek, w takim razie, opłaca się studiować? Na pewno taki, który pozwoli zdobyć wszechstronne wykształcenie, powodując, że absolwent będzie mógł znaleźć pracę w różnorodnych gałęziach gospodarki. Ciekawszym z takich kierunków jest hotelarstwo studia. To z całą pewnością dziedzina wszechstronna, w ramach której student zdobywa wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych, a także rolniczych. Wspomniany profil jest oferowany zarówno w szkołach publicznych, jak i na uczelniach prywatnych, a naukę można realizować w trybach dziennym i zaocznym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich.

Jeśli na opisywany wątek posiadasz zapytania, to poznaj więcej detali na prezentowane zagadnienie, klikając tutaj – informacje będą na pewno wartościowe.

Spora część uczelni oferuje swoim studentom sposobność odbycia różnorodnych szkoleń, dodatkowo podnoszących ich zdolności i wartość na rynku pracy.

Wydział informatyki - informatyki - Dzięki kompletnemu wykształceniu, absolwenci turystki i rekreacji mają szansę znaleźć pracę w takich przedsiębiorstwach jak [TAG=biura

podróży, ośrodki spa i ośrodki sportowo-rekreacyjne, różnego typu organizacjach społecznych, a także w organach administracji rządowej i lokalnej.
Faktem jest, że turystyka studia to kierunek nie dla każdego. Osoba zainteresowana podjęciem nauki o tym profilu, powinna wykazywać spore zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróżowania. Musi również charakteryzować się kreatywnością oraz dobrą organizacją czasu. W tym przypadku, bardzo istotnymi zdolnościami są umiejętność szybkiego podejmowania decyzji i komunikatywność oraz predyspozycje lingwistyczne.

Jeżeli zamierzasz powiązać swoją przyszłość z sektorem turystycznym i jesteś zainteresowany rozpoczęciem nauki o profilu turystyka i rekreacja, nie czekaj, rekrutacja na studia 2014 jeszcze trwa! Musisz jedynie złożyć wymagane dokumenty w biurze rekrutacyjnym interesującej Cię szkoły, a już za miesiąc możesz rozpocząć ciekawą przygodę z tym niebanalnym kierunkiem.