Interesujące kierunki studiów – Turystyka i rekreacja

Każdy maturzysta, który chce podjąć studia magisterskie, staje przed ważnym wyborem – który profil nauki wybrać? Jest to szczególnie ważna decyzja, ponieważ ma ona wpływ nie tylko na następne kilka lat życia młodego człowieka ale także na następującą karierę zawodową i sytuację finansową. Podjęcia decyzji nie upraszcza niepewna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w kilku ostatnich sezonach zmienia się ustawicznie, wraz ze zmianami globalnej i krajowej koniunktury.

Który kierunek, w takim razie, warto studiować? Na pewno taki, który pozwoli uzyskać interdyscyplinarne wykształcenie, powodując, że student będzie mógł znaleźć zatrudnienie w różnych gałęziach gospodarki. Jednym z wspomnianych kierunków jest turystyka (patrz szczegóły) i rekreacja . Jest to zdecydowanie dziedzina interdyscyplinarna, w ramach której osoba studiująca zdobywa wiedzę z dziedziny nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych, a także rolniczych. Wspomniany profil jest dostępny zarówno na uczelniach państwowych, jak i w szkołach prywatnych, a naukę można realizować w trybach stacjonarnym i zaocznym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich.Spora część szkół wyższych daje swoim studentom sposobność odbycia różnego rodzaju szkoleń, dodatkowo podnoszących ich umiejętności i wartość na rynku pracy.

Studenci

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Dzięki kompletnemu wykształceniu, absolwenci turystki i rekreacji dostają szansę znaleźć zatrudnienie w takich podmiotach jak biura podróży, hotele i ośrodki sportowo-rekreacyjne, różnego rodzaju organizacjach społecznych, a nawet w organach administracji rządowej i samorządowej. Faktem jest, że turystyka – www.eccotravel.eu/chiny/ – studia to ścieżka nie dla każdego. Osoba zainteresowana podjęciem nauki o tym profilu, musi wykazywać spore zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróżowania. Powinna także charakteryzować się kreatywnym myśleniem oraz dobrą organizacją pracy. W tym przypadku, bardzo ważnymi umiejętnościami są umiejętność szybkiego podejmowania decyzji i komunikatywność oraz predyspozycje do przyswajania języków obcych.

jeśli chcesz powiązać swoją przyszłość z branżą turystyczno-usługową i jesteś zainteresowany rozpoczęciem studiów o profilu turystyka i rekreacja, nie czekaj, rekrutacja na studia 2014 wciąż trwa! Musisz jedynie złożyć wymagane dokumenty w sekretariacie danej uczelni, a już od października możesz rozpocząć pasjonującą przygodę z tym niebanalnym kierunkiem.