Klinika leczenia niepłodności czyni cuda?

Posiadanie dzieci to dążenie wielu ludzi. Większa część z nich nie ma problemu z urzeczywistnieniem tego snu, lecz są pary, które o dzieci starają się od lat bez skutku. To właśnie dla tych par rozwiązaniem może być klinika leczenia niepłodności.

Klinika leczenia niepłodności

Źródło: www.gyncentrum.pl

Całe działanie zaczyna się od pełnych badań. Przede wszystkim przeprowadza się badanie nasienia mężczyzny. Zaczyna się od tego, gdyż badanie kobiety jest bardziej inwazyjne. Sprawdza się liczbę plemników, ich ruchliwość i inne parametry. Niska liczba plemników nie oznacza bezpłodności. naturalnie, są wtedy kłopoty z zajściem w ciążę, ale przy dzisiejszym rozwoju medycyny nie jest ono niemożliwe. Dlatego nawet kiepskie wyniki takiego badania nie powinny podłamywać. To bardziej wskazówka do dalszego postępowania.

Po wstępnych badaniach klinika leczenia niepłodności prawdopodobnie skieruje nas na wizytę u specjalisty endokrynologa. Ten lekarz pomoże wykluczyć zaburzenia hormonalne, które bardzo często są powodem kłopotów z zapłodnieniem. Warto skorzystać z internetu i poszukać najlepszego specjalisty. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło, na przykład „endokrynolog Katowice” i dostaniemy długą listę lekarzy. Warto przed spotkaniem poczytać opinie o nich, by nie narazić się na wizytę u kogoś, kto potraktuje nas przedmiotowo.

Gdy już będziemy wiedzieć na czym polega nasz problem może okazać się, że wyjściem jest zapłodnienie in vitro. Musimy bardzo uważać przy wyborze gabinetu. Jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę chociażby „in vitro Opole” znajdziemy ogromną listę lekarzy parających się sztucznym zapłodnieniem. Nie łapmy jednak pierwszego z brzegu. Zapytajmy przyjaciół, sprawdźmy opinie lekarza i kliniki w internecie. Procedura in vitro jest kosztowna, zatem musimy mieć pewność, że trafimy w ręce najlepszego lekarza (dowiedz się więcej).

A gdy już nam się uda? Wyśniona ciąża to powód do ogromnej radości, ale też strachu. Trzeba wówczas być pod opieką dobrego lekarza, który zajmie się zdrowiem naszym i dziecka. Jeśli chodzi o badania prenatalne koszt jest niemały, część lekarzy nie chce wypisywać na nie skierowań, ale mimo wszystko dobrze jest je zrobić. Pozwolą na wcześniejsze wykrycie możliwych nieprawidłowości i rozpoczęcie leczenia.

Maluchy są największą radością i wspaniałe jest to, że rozwój medycyny pozwala na leczenie niepłodności.

Źródło: Gyncentrum