Wypoczynek w Kołobrzegu – sprawdzone hostele

Kołobrzeg jest jedną z bardziej znanych nadmorskich miejscowości wypoczynkowych na terenie kraju. Miasto to w ostatnich latach stało się bardzo popularne, stając się jednym z najbardziej modnych kurortów. Leży na Pomorzu Zachodnim nad Morzem Bałtyckim. Poza tym, że cechują go walory turystyczne, Kołobrzeg jest również znanym znaną miejscowością uzdrowiskową. Znajduje się tam port u ujścia rzeki Parsęty. Zatem jedną z wielu atrakcji w tym mieście są rejsy statkami wycieczkowymi, jak również podziwianie tych, które przycumowały w porcie. Na terenie miasta jest także niezwykle urokliwy zespół parków z przełomu wieku dziewiętnastego i dwudziestego. W obrębie kurortu działają trzy morskie kąpieliska z szerokimi, piaszczystymi plażami. Jest tam także wiele zabytków które warto zobaczyć, jak między innymi latarnia morska. W Kołobrzegu ma miejsce również dużo atrakcji kulturalnych takich jak koncerty lub wystawy.

Uzdrowisko

Dzika Zagroda

Autor: www.nakaszubach.pl
Źródło: www.nakaszubach.pl

Jak wspomniano powyżej, Kołobrzeg to również znane uzdrowisko. Rehabilitacja w Kołobrzegu to hasło, za którym kryje się bardzo Szeroka oferta w temacie sanatoriów i uzdrowisk. (Sylwester Warszawa) Wiele osób wyjeżdża do sanatoriów do Kołobrzegu ze względu na zdrowe, przesycone jodem powietrze oraz szeroką ofertę. Uzdrowisko Kołobrzeg S.A. dysponuje wieloma budynkami, gdzie oferowane są rozmaite zabiegi. Oferuje się tam zarówno zabiegi kosmetyczne, jak i usługi wchodzące w skład rehabilitacji. W zakładach leczniczych oferowane są zabiegi, wskazane przy różnych schorzeniach, jak na przykład schorzenia serca oraz choroby skóry.

Miejsca noclegowe

Villa Mare

Źródło: villamare.com.pl

Kołobrzeg posiada także niezwykle szeroką ofertę w kwestii miejsc noclegowych. Jak we wszystkich miejscowościach położonych nad morzem, także i w tym miejscu można otrzymać nocleg w kwaterach prywatnych, czyli w prywatnych domach. Wiadomości w tym zakresie uzyskać można przykładowo w Internecie. (Najwięcej ofert noclegów – eholiday) Natomiast hotele w Kołobrzegu występują bardzo licznie, włączając okolice Kołobrzegu obejmuje nawet kilkuset obiektów. Hotele te posiadają bardzo urozmaiconą ofertę, uwzględniają na przykład oprócz noclegów także usługi kosmetyczne w ramach gabinetów SPA.