Jak wyposażyć pierwsze akwarium?

Pływające w szklanym zbiorniku barwne rybki, które można obserwować przez całe godziny, to ukryte marzenie niejednej osoby. Od jego zrealizowania powstrzymują w większości wypadków koszty, bądź też dużo wstępnych trudności powiązanych z dbałością o ryby. Akwarium dla rybek wcale nie musi być zbyt drogie, a także pochłaniać ogromne ilości czasu. Wstępne zaangażowanie natychmiast zwróci się z nawiązką. Piękno to przecież coś, w co każdorazowo należy zainwestować. Jak jednak wyposażyć swoje pierwsze akwarium i o czym przed wszystkim należy pamiętać?

fish, aquarium

Autor: Tim Dutton
Źródło: http://www.flickr.com
Grzałki do akwarium muszą być dobrane ze względu jego wielkości. Trzeba dogłębnie przeanalizować temperaturę panującą w pomieszczeniu, w jakim znajduje się zbiornik. Przykryte akwarium o wiele lepiej zatrzymuje temperaturę, nie jest jednak rozwiązaniem doskonałym. Najbezpieczniej zatroszczyć się o grzałkę z wbudowanym termoregulatorem. Urządzenie pozwoli wyregulować odpowiednią poziom ciepła, z kolei specjalny czujnik zadba o jej stały poziom w akwarium.

Ważnym komponentem wyposażenia akwarium są odpowiednie filtry dostosowane do rozmiaru zbiornika. Oczyszczają one wodę z zanieczyszczeń i umożliwiają jej prawidłowy obieg. Filtry do akwarium dzielą się na filtry zewnętrzne, jakich ważnym cechą jest ich wielkość, a także na filtry wewnętrzne, najczęściej zasysające płyny przez gąbkę lub przez inne tworzywa. Dużo modeli filtrów wewnętrznych posiada dodatkowo specjalne lampy UV. Więcej filtrów ->> w tym sklepie

Guarami

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Akwarium morskie jest większe oraz zazwyczaj zdecydowanie bardziej wspaniałe od normalnego zbiornika przeznaczonego dla zaledwie kilku rybek. Zazwyczaj posiada ono bujne koralowce i wiele różnorodnych ryb morskich. potrzebuje przy tym szerszej wiedzy chemiczno-biologicznej. Wniesiony z początku udział rekompensuje jednak prestiż i piękna prezencja takiego rodzaju akwarium. Ponadto akwarium morskie da się zaopatrzyć dodatkowo w termometr, odmulacz, pojemniki na wodę ,a także czyściki.

Na tej stronie jest wiele użytecznych wiadomości, ale szybko sprawdź też dodatkowe szczegółowe informacje żwirki dla kota. One również są bez wątpienia warte zainteresowania.

Warto w kwestii drobiazgowego wyposażenia i typów zbiorników porozmawiać ze sprzedawcą w sklepie (np. tym), lub odwiedzić specjalne fora internetowe, na których amatorzy dzielą się własnymi doświadczeniami w hodowli poszczególnych gatunków ryb i spraw związanych z akwarystyką.