Dlaczego warto skosztować jagody acai?

Mówi się, że kochanego ciała nigdy za wiele, jednak wbrew temu znanego zdaniu coraz więcej ludzi szuka sposobu na idealną sylwetkę. Często to ogromna ilość godzin spędzona na siłowni, okupiona ciężkim treningiem.

W mediach są pokazywani znani celebryci, którzybez problemu podają przykłady z zestawami treningów na szczupłą sylwetkę. Natomiast w sklepach z książkami lub w Internecie można znaleźć wiele poradników, traktujących o skutecznych dietach lub odżywkach, które pomogą w straceniu zbędnych kilogramów.

Ale czy jest sposób na piękny wygląd, który nie wpłynie źle na zdrowie?

sok z acai

Źródło: flickr.com

Ostatnim wynalazkiem na rynku w kwestii zdrowego żywienia są jagody acai (czyt, asai). Są to małe, fioletowe owoce z pestkami, które są podobne do jagód. Rosną w amazońskiej puszczy.

Zainteresowały Cię myśli zawarte w tym poście? Odczuwasz jednak niedosyt? W takim razie zapraszamy do kolejnej strony – naciśnij tu okna oddymiające i przenieś się tam.

Dzięki bardzo dobrej glebie acai są doskonałym źródłem witamin: B1, B2, B3, C I E a także minerałów, wymieńmy choćby: beta karoten, wapń, potas, miedź, fosfor i cynk, które korzystnie wpływają na zdrowe funkcjonowanie organizmu. Tubylcy Amazonii twierdzą, że to doskonałe lekarstwo w leczeniu różnego rodzaju dolegliwości. Dlatego też coraz częściej są stosowane w medycynie niekonwencjonalnej z powodu na przeciwnowotworowe. działają także pozytywnie na układ krążenia i wzmacniają układ odpornościowy, a alergikom przynoszą ulgę w przy objawach alergii. A co więcej regenerują siły i zezwalają na spokojny sen.

Jagody acai dzięki swoim licznym zaletom, dostały również zaufanie od specjalistów od odchudzania, którzy coraz częściej przepisują je swoim pacjentom i dołączają do swojego menu. Wśród specjalistów do spraw żywienia istnieje opinia, że jagody acai, mają spore właściwości odchudzające, ponieważ zmniejszają poziom cholesterolu, spalają tłuszcz i przyspieszają metabolizm.

jagody acai

Źródło: flickr.com

Jedzenie jagód acai umożliwia również na likwidację szkodliwych substancji z organizmu.

Spodobał Cię taki artykuł? To zobacz ponadto to, w tym miejscu także są tylko świetne informacje (https://www.rehafit.org/oferta/masaz/), które z pewnością Cię zaciekawią.

Pozwolą zachować równowagę przez co organizm będzie otrzymywał niezbędną ilość składników potrzebnych do przetwarzania i dostarczania energii. Te niewielkie owoce to doskonały suplement diety w codziennej diecie. Stosowanie jagody acai na odchudzanie to świetna, a głównie zdrowa i rozsądna metoda w walce ze zbędnymi kilogramami.

Źródło: acaimania.pl