Śruby, obejmy, szekle

śruby

Źródło: www.morguefile.com

Szekla jest metalową klamrą zazwyczaj w formie znaku alfabetycznego U. Stosowana jest wszędzie tam gdzie należy natychmiast złączyć przykładowo liny. Ma ona przeróżne wykorzystania przykładowo przy sprzęcie motorowodnym, w garażu, w warsztacie, ogólnie rzecz biorąc wszędzie tam gdzie mamy zamiar coś uczepić, przywiesić bądź zawiesić. Każda nabyta przez nas szekla musi posiadać stosowny atest. Niejeszekletnie szekle używane są na jachtach, czyli jednostkach pływających służących przykładowo do celów wczasowych. Należy ona do tak określanych rezerwowych drobiazgów, które musi posiadać każdy żeglarz w swej tak zwanej skrzynce bosmańskiej. Powinno być ich w zapasie troszeczkę więcej, ponieważ wielokrotnie wpadają do oceanu i toną.

Obejma zaciskowa służy przykładowo do mocowania węży z grubej gumy. Także stosowana jest do rur wówczas utworzona jest ze stali nierdzewnej. Zastosowanie stali nierdzewnej znacznie zmniejsza masę obejmy i czyni ją znaczniej sprężystą. Jest ona wówczas o połowę lżejsza od typowych obejm żeliwnych. Warto też pamiętać o tym, że stal nierdzewna nie ulega korozji. Dzięki temu śmiało może być wykorzystywana na zewnątrz, bowiem zmienne warunki pogodowe nie mają na nią żadnego wpływu.

śrubka

Źródło: www.morguefile.com

Śruby nierdzewne są gwarancją znakomitej jakości oraz długowieczności. Bardzo często używane to śruby (sprawdź stronę) A2 określane potocznie, jako właśnie nierdzewne a także śruby A4 nazywane śrubami kwasoodpornymi. Te pierwsze stosowane są między innymi do produkcji sprzętu AGD. Te drugie są znaczniej odporne na korozję niż pierwsze i wykorzystuje się je przede wszystkim w przemyśle celulozowym a też w przemyśle spożywczym i okrętowym. Śruby odróżniają się między sobą w głównej mierze rozmiarami, kształtem główki oraz zakończeniem. Śruby nierdzewne doskonale nadają się na zewnątrz, gdzie dominują zmienne warunki pogodowe. Nierdzewność takich śrub czy ogólnie stali pozyskuje się dzięki wprowadzeniu do stali odpowiednich dodatków stopowych na przykład chromu. W związku z tym stal nierdzewna może być używana w środowisku agresywnym, jest ona wytrzymała na wysokie temperatury i posiada lśniący połysk.

Źródło: metfix.com.pl