Egipt na wakacje 2014

Wiosna to idealna pora, by pomyśleć, dokąd pojechać w nadchodzące wielkimi krokami lato. Jak najszybciej trzeba odwiedzić biura podróży, by poznać aktualne oferty. Dzięki internetowi nie trzeba opuszczać mieszkania – duża część znanych biur podróżniczych prowadzi swoje oficjalne strony internetowe.

Pomimo tego, że w krainę piramid wciąż trwają społeczne niepokoje, wczasy w Egipcie to idealna propozycja dla każdego turysty, spragnionego eleganckiego urlopu i silnych wrażeń. Trudno znaleźć osobę, która nie wie nic o tym starożytnym państwie. Egipt oferuje masę świetnych atrakcji dla każdego – wakacje (zobacz: malediwy wakacje) w Egipcie z Eccoholiday.

egipt

Źródło: http://www.eccoholiday.com/

Nad Nilem najważniejszym monumentem oczywiście są wielkie piramidy.

Publikowany artykuł nieprawdopodobnie Cię zainteresował? To przejrzyj również inne pomocne opracowania, które mają wielce ważne informacje – pochłoną Cię całkiem.

Znajdują się w głębi Egiptu, zazwyczaj należy zamówić osobną wycieczkę w ich regiony. Obok nich znajduje się także majestatyczny Sfinks, mająca stulecia na karku starożytna rzeźba. W sąsiedztwie piramid można wykupić rajd na wielbłądzie, bardzo fajne doświadczenie. (link) Na wybrzeżu Morza Śródziemnego warto zwiedzić Aleksandrię, miasto, w którym oświetlała wodę kiedyś olbrzymia latarnia morska oraz obszerna bibliotek manuskryptów. Obligatoryjnym punktem dla zwiedzającego kraj faraonów musi być wizyta w Kairze. Kair jest jedna z największych metropolii na globie. Jest tu bogate muzeum starożytności, w którym można oglądać dawnych władców Egiptu w pysznych sarkofagach. Jeśli kochasz wylegiwać się na gorącej plaży, ten kraj jest dla ciebie. Znajdują się tu złociste plaże, gorące temperatury powietrza i błękitne morze.

Egipt, wakacje w Egipcie
Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że czasem biura podróży prowadzą jednorazowe, dużo tańsze propozycje dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na konkretny kierunek wakacyjnych wojaży, np. biuro: Eccoholiday – .