Co jest fajniejsze góry czy morze?

Polska jest państwem posiadającym piękne tereny górskie i dostęp do morza, co czyni ją atrakcyjną turystycznie. Spór o to, czy lepiej wykorzystać urlop w górach, czy na morskim wybrzeżu tkwi głęboko polskiej mentalności, trzeba jednak być wdzięcznym za wybór – każdy zwiedzający może znaleźć tutaj coś, co go może zainteresować. Polska jest słynna na całym kontynencie europejskim z pięknych, niewielkich miejscowości turystycznych. Nie jest bowiem zaskoczeniem, że taki piękny kraj przyciąga coraz większe rzesze zagranicznych przyjezdnych.

Nad morze

Międzyzdroje  - nadmorska plaża

Autor: Salon Nowojorski
Źródło: http://www.flickr.com/

Wielbiciele morskich krajobrazów na pewno pokochają Kamień Pomorski. Jest to nieduże miasto leżące na północnym zachodzie kraju, w pobliżu granicy polsko-niemieckiej. (Sylwester w Poznaniu) To miasto zachwyca nie tylko pięknymi widokami i morskim klimatem, ale także znaczną ilością wspaniałych zabytków. W mieście mieści się też kilka ośrodków uzdrowiskowych udostępniających noclegi, Kamień Pomorski jest bowiem uzdrowiskiem. Przebywając w okolicy trzeba obowiązkowo odwiedzić starówkę, gdzie mieści się wiele pięknych, zabytkowych kamienic oraz inne piękne budowle. Miejscowość ta jest oczywiście najbardziej atrakcyjna w lecie, gdy można opalać się na plaży i pływać w pobliskim morzu. Kamień (bogaty wybór) Pomorski jest również miastem rybackim, wypoczywając tam nie wolno nie spróbować świeżej ryby.

W góry

Wycieczki, góry

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jedną z najpiękniejszych górskich miejscowości jest Krynica-Zdrój, zwana również Krynicą Górską. Położona jest ona na południowym wschodzie Polski, blisko granicy ze Słowacją. Przed wyruszeniem w to urokliwe miejsce, dobrze jest wpisać w wyszukiwarkę frazę „Krynica Górska noclegi” i z wyprzedzeniem zamówić miejsce w pensjonacie. (Sylwester Raciąż) Jest to bowiem popularne miejsce wypoczynku i usiłując zająć nocleg (apartamenty 1 pokojowe nad morzem) u szczytu sezonu wakacyjnego można się rozczarować. Krynica jest szczególnie piękna w zimie, i mimo, że nie ma tam stoków narciarskich warto wybrać się tam właśnie wtedy. Należy jednak wiedzieć, że samotne wyprawy w góry zimą mogą się okazać bardzo niebezpieczne. Udając się do tego miasta najkorzystniej udać się pociągiem. Dużym problemem miasta jest bowiem brak parkingów dla zwiedzających.