Gry planszowe

W ostatnich latach gry planszowe strategiczne, przygodowe czy rodzinne podbijają oprócz serc dzieci zarazem nieraz serca dorosłych. Razem podbijają księstwa, zabijają potwory, zdobywają niezbędne zapasy i skarby czy wymieniają się towarami na średniowiecznych trasach handlowych.

Autor: Parker

Renesans gier planszowych

Gry planszowe to genialny sposób na spędzenie wolnego czasu z wielu przyczyn: edukują, rozbudowują wyobraźnię, język, szybkość, inwencję twórczą, uczą zdrowego współzawodnictwa, a przede wszystkim są świetną rozrywką. Ich oczywistym atutem jest to, że można zabrać je ze sobą na weekendowy wyjazd czy na wczasy, ponieważ są różnych wielkościach. To z pewnością świetna opcja i lepsze rozwiązanie dla tych, którzy nie widzą świata poza grami komputerowymi.

Gra planszowa - Qwirkle

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/

Zabawa dla dzieci i dorosłych

Gierki planszówkowe dedykowane dzieciom z pewnością są najlepiej kojarzoną kategorią gier. Dla większości ludzi bardziej kojarzą się z zabawą dla dzieci lub młodzieży. Nie do końca jest to prawda. Obok gier dla dzieci wybrać można spośród licznych pozycji gry dla dorosłych. Trudno wyobrazić sobie przecież trzecioklasistę grającego w np. Grę o Tron (grę wymagającą strategicznego myślenia i z rozbudowaną fabułą dotyczącą m.in. dworskich intryg) nie wspominając nawet o grach erotycznych.

Ucz się biznesu grając

Wiele się w ostatnim czasie mówi się o wadze strategicznego myślenia w biznesie. Funkcjonuje wiele firm posiadających w swej ofercie szkolenia uczące strategicznego myślenia. Często za swe usługi wymagają dużych kwot. A wystarczy sprawić dziecku grę bitewną.

Czy prezentowany artykuł Cię zaciekawił? W takim wypadku sprawdź odmienny pełen opis (https://talentum.pl/kurs-maturalny-z-biologii-online/), który również ma ciekawe materiały.

Niech obmyślanie planów stanie się nawykiem, który zaowocuje.