Konsola do gier Video – świetny sposób na deszczowe dni

Ten artykuł przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy nie mieli nigdy konsoli, ani nie orientują się, czym ona w istocie jest i do czego się jej używa. Wyjaśnię też, czym się ona różni od PC, jakie są jej modele i komu ją można najmocniej zarekomendować.
Konsola (e-sklep) to w istocie komputer, różniący się od popularnego peceta użytecznością. Jest to urządzenie przeznaczone tylko do gier wideo. Konsoli nie możemy po nabyciu ulepszać, dokupując nowsze podzespoły, tak jak praktykuje się to w wypadku klasycznego komputera. Stanowi ona zamkniętą całość, do której da się podłączyć tylko elementy zewnętrzne, takie jak karty pamięci, kontrolery, sprzęt muzyczny i monitor.

W sprzedaży obecnie znaleźć można parę wartych uwagi maszyn. Japońskie Sony oferuje dwie generacje konsol – Playstation 2 i Playstation 3. Microsoft posiada w sprzedaży Xbox 360, japońskie Nintendo za to Wii. Ceny konsol nowszych generacji dochodzą do 1500zł, zależnie od opcjonalnych dodatków. Wydając mniej pieniędzy można nabyć Playstation 2 – w tym przypadku ceny krążą wokół 700zł za nowy sprzęt.

Gry na konsole w Blackgames

Na tę najpopularniejszą czwórkę wyszło mnóstwo interesujących pozycji, głównie FPS (First Person Shooter), wyścigowych i zręcznościowych. Warte uwagi gry na PS2 to przede wszystkim Guitar Hero, w którym możemy wcielić się w najzdolniejszych gitarzystów. Pochwalić trzeba też niezrównaną grę wyścigową Gran Turismo 4. Na PS2 wyszło wiele stanowiących klasykę serii, takich jak Tony Hawk Pro Skater, FIFA, Tekken i Call of Duty. Gry na PS3 (e-sklep), ze względu na lepszą konfigurację, posiadają o wiele lepszą grafikę. Największe przeboje to God of War, Call of Duty, L.A. Noire, Battlefield i Killzone. Konsola Microsoftu zaś posiada nawet obszerniejsze spektrum. Specjalne gry na XBOX 360 są obsługiwane przez specjalny kontroler Kinect, co umożliwia wyczucie ruchu użytkownika i przeniesienie go na rozgrywkę. W gatunku znajdziemy wiele pozycji sportowych i zręcznościowych. XBOX 360 też może się poszczycić świetną polską grą fabularną Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

Ostatnio popularne stały się lekkie netbooki i tablety, oferujące stały dostęp do sieci. Interesującą opcją dla każdego posiadacza takich urządzeń byłby zakup konsoli.

Skończyłeś czytać nasz wpis i marzysz o następnym? Nic prostszego. Trzeba jedynie kliknąć w poniższy link i jesteśmy tam.

W ten sposób dałoby się komfortowo oddzielić relaks od pracy.