Jak przygotować się do Pierwszej Komunii Świętej?

Pierwsza Komunia Święta to nie tylko wielkie wydarzenie dla każdego dziecka ale również duży stres i niemały koszt dla rodziców. Całe wydarzenie poprzedza ciąg przygotowań nie tylko w sferze duchowej, jak też tych związanych z kupowaniem odpowiedniej wyprawki komunijnej, przygotowaniem imprezy jak również zaproszeniem rodzimy. Bardzo istotnymwydatkiem są stroje komunijne.

stół

Źródło: Courtyard by Marriott Warsaw Airport

Obecnie na rynku istnieje duża ilość sklepów które specjalizują się wyłącznie w sukniach i albach komunijnych. Ich asortyment jest naprawdę bogaty i nie jest łatwo dokonać wyboru.

Czy masz chęć poznać nowe materiały na omawiany tutaj problem? Kliknij zatem ten link i zobacz więcej porad w treści (https://www.all-secure.pl/monitoring-gdynia.html) o zbliżonej tematyce.

Bardzo często ten problem rozwiązują szkoły, które odgórnie narzucają, że wszystkie dzieci przystępujące do sakramentu będą mieć jednakowe alby do pierwszej komunii. Dzięki temu nikt nie czuje się gorsze, a dorośli nie ścigają się w zakupie coraz to kosztowniejszych i zdobnych strojów.

O ile sukienki komunijne są najczęściej jednolite, to znacznie więcej swobody zostaje podczas wyboru dodatków komunijnych. Dziewczynki potrzebują jeszcze wianków, torebek, chłopcy natomiast okapników do świec oraz rękawiczek. W przypadku gdy wszyscy przystępujący do Komunii mają takie same stroje, kilku rodziców decyduje się na zakup drugiego zestawu ubrania: sukienki bądź garnituru, w które dziecko może przebrać się po oficjalnej uroczystości w Kościele.

Gdy chodzi o przygotowywania przyjęcia komunijnego to nadal wielu rodziców urządza obiad w mieszkaniu. Coraz bardziej popularne są przyjęcia w lokalach lub też zajazdach. Restauracje dodają tego typu przyjęcia do swojej oferty. Gdy rodzice decydują się na samodzielne przygotowanie przyjęcia, powinni pomyśleć nie tylko o ciekawym menu ale także zadbać o elegancki wystrój stołu. Istotnym punktem programu jest również tort komunijny, który można zamówić w cukierni i jednocześnie oszczędzić sobie dużej ilości pracy.

Jeśli nie jesteśmy organizatorami tej imprezy a jesteśmy jedynie gościem, powinniśmy pamiętać o zakupie pamiątki komunijnej, która będzie przypominać dziecku ten szczególny dzień. W supermarketach, sklepach z pamiątkami (czytaj więcej) czy też kwiaciarniach można znaleźć jest bardzo dużo kartek okolicznościowych, książeczek, albumów na zdjęcia. Trafionym pomysłem może być także łańcuszek z medalikiem i.