Kwiatowe przyozdabianie

Fototapety w kwiaty

Autor: http://art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

Kiedy boimy się, że zapomnimy o nawadnianiu roślin, warto kupić nie wymagające kwiaty, czy rośliny jak np. bambusy, kaktusy czy dracenę. Subtelnie i delikatnie wyglądają wszelkiej maści paprocie, nie można zapomnieć tylko o tym, iż wolą ciemne miejsca. Zdecydowanie mocniej nasycone kolorem będą orchidee.

Przedstawiciel domu

Posiadając dom z ogrodem naturalnym jest, że chcemy aby był on najładniejszym i najbardziej kwiecistym w okolicy. Rośliny, na które powinniśmy zwracać szczególną uwagę muszą być przystosowane do polskich pór roku. Przy ich wyborze kierować możemy się też ich żywotnością. jeżeli chcemy aby nasze rośliny – zioła dla konia kwitły więcej niż tylko sezon, zdecydować powinniśmy się na byliny- kwiaty, które zimują w glebie. Najpopularniejsze kwiaty (producent kwiatów sztucznych) sadzone w ogrodzie to aksamitki, maciejki, bratki, róże i piwonie. Nie można jednak zapominać, że wszystkie one, niezależnie czy wieloletnie czy roczne wymagają systematycznej pielęgnacji, nawożenia oraz odchwaszczania.

Niewielkie kwiaty kaktusa

Autor: Holy Outlaw
Źródło: http://www.flickr.com

Kwiaty dla każdego

Nie każdy lubi rośliny czy to doniczkowe czy ogrodowe, posiadanie ich bowiem wiąże się z dodatkowymi obowiązkami. Jak już zaczynają dojrzewać, mają kojące dla nas działanie. Skończywszy męczącą pracę odprężyć możemy się w ich towarzystwie. zielony kolor działa łagodząco na nasze oczy, a płuca zażywają świeżego, niezanieczyszczonego powietrza.