W jaki sposób unikać niechcianych prezentów?

Autor: desi.italy

Wybieranie prezentów dla naszych bliskich i przyjaciół z różnych okazji to wbrew pozorom niełatwa sztuka, którą nie wszyscy opanowaliśmy w równym stopniu. O tym, jak niefortunne mogą być prezenty, przekonujemy się sami w chwili, kiedy dostajemy prezent na urodziny, Święta Bożego Narodzenia, czy z innej okazji. Nasze szafy stają się bogatsze o nowe zestawy skarpet, bielizny czy czapek, których za nic w świecie nie założymy, a półki o poradniki czy przewodniki, których nigdy nie przeczytamy. Nie łudźmy się więc, my na pewno również my obdarowujemy innych prezentami, które nie tylko ich nie uradują, ale okażą się im zupełnie nieprzydatne. Bez względu więc na to, czy ma to być prezent poczta upominkowa kosze prezentowe dla szefa, dla przyjaciela czy kogoś z rodziny, warto chwilę zastanowić się nad zakupem, żeby później nie zobaczyć rozczarowanej miny obdarowanej osoby.

Zaciekawiły Cię notki zawarte w tym wątku? Jeśli tak, to czytaj tutaj więcej (https://scenariuszzycia.pl/portret-numerologiczny/) analogiczne wiadomości, tyczące się tego sektora. Zachęcamy Cię do przeczytania do następnej witryny.

Będziemy mieli ułatwione zadanie, jeśli dowiemy się wcześniej czegoś na temat zainteresowań osoby, którą zamierzamy obdarować.

Miłośnikowi muzyki możemy więc kupić płytę cenionego wykonawcy, dla osoby interesującej się sportem wybierzmy koszulkę w barwach klubu, któremu kibicuje, a pasjonatowi przyrody kupimy album z fotografiami rzadkich ptaków. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Są osoby, które od lat kupują niemal identyczny zestaw dla każdego, na przykład butelkę whiskey dla mężczyzny, a perfumy dla kobiety, ale tego rodzaju podarunki mogą również nie zyskać uznania obdarowanych, gdy okaże się, że nasz mężczyzna jest zadeklarowanym abstynentem, a kobieta preferuje zupełnie inne zapachy i marki perfum. Wybierając upominki dla osób, których upodobań dobrze nie znamy, powinniśmy zachować dużą ostrożność i decydować się na rzeczy bardziej klasyczne.

Obecnie nasze zadanie jest o tyle prostsze, że działa mnóstwo sklepów specjalizujących się właśnie w sprzedaży upominków. Możemy więc kupić w takim sklepie jakiś gadżet czy bibelot, który wprawdzie niczemu nie służy, ale będzie interesująco wyglądał na komodzie, czy jakiś humorystyczny przedmiot, który przynajmniej wzbudzi radosny śmiech w momencie rozpakowywania prezentu. Starajmy się jednak wyczuć poczucie humoru osoby, którą chcemy obdarować, bo największym koszmarem jest posądzenie o głupotę czy nawet wulgarność. Wybierajmy też prezenty rasowe, bo lepiej dać wysmakowany drobiazg niż wielkie nic, które spowoduje tylko zakłopotanie u obdarowywanego.