Malowanki – radość małego świata

Wiele dorosłych nie wie jak istotna jest naturalna twórczość w życiu dziecka. bez problemu można spostrzec już u najmłodszych, z trudnością utrzymujących w rączce kredki, jak wielką radość przynosi im malowanie. Niezrozumiałe w świecie dorosłych bezkształtne mazanie po papierze, w psychologii określane jest tworzeniem bazgrot i w rzeczywistości nie ma nic wspólnego z marnowaniem bloku rysunkowego. Jest to doskonalenie zarówno ruchów palców, jak także próba narysowania kształtu i odtworzenia zobaczonych wcześniej przedmiotów.

Dla najmłodszych nie jest to banalne, powinno się im troszkę pomagać. Szeroko rozprowadzane |w sklepach kolorowanki dla dzieci dzięki obrysowanym kształtom, pomogą nauczyć się wykorzystywania całej kartki, a także precyzyjnych ruchów motorycznych palców. Do kupienia są w różnych wersjach i nierzadko dobiera się je do wieku. Inne będą przyciągać uwagę sześciolatka, przykładowo kolorowanki kucyki albo gumisie, a inne trzylatka – bazujące na prostszych kształtach. Oczywiste jest też to, że kolorowanki kucyki będą raczej zajmować dziewczynki, ale nie jest to reguła.

Nie zapomnij o tym, że nasz serwis www (http://www.ipschool.pl/pl/szkola-podstawowa) ma wyłącznie użyteczne informacje, które z pewnością Ci się mogą przydać. Sprawdź nas oraz upewnij się, że warto jest na niego wejść.

Część chłopców w pewnym wieku nie przepada za samochodami i woli dziewczęce zabawy. Nie należy się tym martwić, tylko bardziej pokazać jak rozumiemy własne dziecko i co lubi.

Autor: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostows

Inną alternatywą dla kolorowanek są wodne malowanki dla dzieci. Odrobiną wody na pędzelku, maluszek może uzyskać piękne, wyraziste, kolory obrazków z ulubionej bajki. Dla starszych dzieci próbujących tradycyjnie malować pędzlem, producenci proponują inne malowanki z mocniejszego materiału, przeznaczone do farb plakatówek lub akwarelek.

Nie zapominajmy jednak o tym, że kolorowanki dla dzieci i malowanki dla dzieci nie są przedmiotem który zawsze trzeba kupować. Kiedy któryś z rodziców może poświęcić chwilę czasu na naszkicowanie obrazków bez wypełnień, to także bardzo dobrze sprawdzą się one jako kolorowanka. A nawet więcej, dlatego że wspólne malowanie podtrzymuje bliskość i powoduje że dziecko czuje się ważne. tworzenie w życiu dziecka jest kwestią bardzo istotną i należy ją wspierać na każdy z możliwych sposób. Nie jest jedynie formą urozmaicania zabaw. Rysowanie i malowanie usprawnia wyobraźnię, ale także uczy systematyzowania wiadomości o świecie.