Najciekawsze terapie naturalne

Medycyna naturalna ciągle cieszy się w Polsce niemalejącym zainteresowaniem. Wybór jest duży, praktycznie w każdej miejscowości odnajdziemy gabinet lub placówkę medycyny niekonwencjonalnej. Tego typu zabiegi też są przeprowadzane w zwykłych gabinetach spa. W tym tekście przyjrzymy się najpopularniejszym odmianom terapii naturalnych.

Kobieta

Autor: plethr
Źródło: http://sxc.hu

Medycyna niekonwencjonalna, nazywana holistyczną lub alternatywną, ma wieloletnią tradycję i tworzyła się w wielu państwach. Z Japonii i Chin przyszły do nas akupresura i akupunktura. Z państwa francuskiego zaś aromaterapia, czyli poprawianie zdrowia wdychaniem zapachów oraz koloroterapia, czyli wykorzystywanie kojących właściwości barw. Dzięki Niemcom powstała hipnoterapia, polegająca na hipnotyzowaniu pacjenta i wpływaniu na jego osobowość.

Mocno wykształconą odmianą medycyny alternatywnej jest bioenergoterapia. W tym wypadku lecznicze właściwości posiada człowiek, rodzaj szamana. Bioenergoterapeuta swoją mocą porządkuje aury chorego, tym sposobem lecząc go z nieprawidłowości fizycznych i umysłowych. Terapia ta opiera się na wierze, że sfera fizyczna i psychiczna przenikają się razem i są mocno od siebie zależne. W Polsce funkcjonują organizacje bioenergoterapeutów, przyznające dyplomy i pozwolenia, dlatego warto przed podjęciem terapii – polub ten serwis – psycholog-wroclaw.com/oferta/poradnia-malzenska – upewnić się, że wybraliśmy uzdrowiciela z licencją.

Najbardziej interesującą gałęzią terapii alternatywnych jest bez wątpienia arteterapia. Jak nazwa wskazuje, leczniczą właściwość ma tu mieć sztuka, konkretnie uprawianie jej. Mówiąc prosto, podczas sesji arteterapii pacjent ma wydobyć z głębi siebie tłumione uczucia, strachy, obawy, nastroje, by przełożyć je na tworzone obrazy i rzeźby. Nie potrzeba jakiegokolwiek talentu plastycznego, by wyrazić siebie. To właśnie autoekspresja jest w terapii najbardziej porządana.

Z subkontynentu indyjskiego przybyła do nas joga, mocno popularna szczególnie wśród middle-class. Jak wiele rzeczy z Dalekiego Wschodu, joga skupia w sobie sferę duchową z fizyczną. Zestawy ćwiczeń mają tu pomagać w osiągnięciu wewnętrznego rozwoju i zarazem wzmacniać zdrowie. Jeśli przekonuje cię joga Warszawa jest miejscem, gdzie funkcjonuje najwięcej placówek z najbardziej znanymi joginami.